İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL ANADOLU MEKTEBİ DERGİSİNİN İLK SAYISI OKUYUCUYLA BULUŞTU

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı'nın kapsamlı faaliyetlerini ve İstanbul'da gerçekleştirilen öne çıkan etkinliklerini tanıtan derginin ilk sayısını okuyucuyla buluşturdu.
İSTANBUL ANADOLU MEKTEBİ DERGİSİNİN İLK SAYISI OKUYUCUYLA BULUŞTU

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı, Türk kültür ve medeniyetine katkı sunmuş değerli yazarların eserlerini öğrencilere tanıtmayı ve bu eserler üzerine değerlendirmeler yapmayı hedefliyor. Bu kapsamda, öğrencilere nitelikli bir okuma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra yazılı ifade becerisi kazandırmak ve sosyal-kültürel gelişimlerini desteklemek amaçlanıyor. Zengin içeriğiyle okuyucuya sunulan derginin İstanbul'daki okullarda gönüllü öğretmen ve öğrencilerle başarılı bir şekilde sürdürülen faaliyetlerle dikkat çekiyor.

 

Birçok değerli yazar, akademisyen ve program kapsamında faaliyet gösteren öğretmenlerin ve öğrencilerin eserlerine yer verilen dergi de Anadolu Mektebi Programının serüvenini Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ele alırken, Prof. Dr. Durmuş Günay ise İrfan Kavramı üzerine bir yazı kaleme aldı.

 

Derginin ilk sayısında, Prof. Dr. Sami Güçlü ile Kıymetli Yazar Mustafa Kutlu'nun da aralarında bulunduğu değerli isimlerle yapılan söyleşilere de yer verildi. Öğrenci ve öğretmenlerin yanında akademisyenlerin de kaleminden birçok değerli yazının yer aldığı dergide, depremin ardından oluşan kardeşliği, dilin manevi iklimi, sevgi, umut ve okumanın değerini ele alan yazılar bulunuyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Anadolu Mektebi Dergisi'yle 1O yıldır devam eden programın serüvenini, program kapsamında gerçekleşen faaliyet ve etkinlikleri gözler önüne sererken alanında uzman yazarlarla gerçekleşen buluşmalarla büyük bir birikim ve tecrübeyi, okurların beğenisine sunuyor.

 

İstanbul Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Dergisi'nin ilk sayısı, okuyucularına keyifli ve bilgilendirici bir okuma deneyimi vaat ediyor. İyi okumalar dileriz.

 

 Dergiyi okumak için tıklayınız.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.