İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İNSANLIĞIN KALBİ FİLİSTİN" KİTABIMIZIN TANITIM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

İl Müdürlüğümüzün "Geleceğin Yazarları Projesi" kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin yazılarından derlenerek hazırlanan "İnsanlığın Kalbi Filistin" adlı kitabımızın tanıtım programı İl Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün katılımıyla Rami Kütüphanesi?nde gerçekleştirildi.


Rami Kütüphanesi'nde öğrencilerimiz tarafından yazılan 'İnsanlığın Kalbi Filistin' kitabının tanıtım programı düzenlendi. 'Filistin'de çocuk olmak' söyleşisinin de gerçekleştiği programda, çocuklarımız sahneye çıkarak yazdıkları şiirlerini ve kompozisyonlarını okudu. Programa, İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, Rami Kütüphanesi Müdürü Ali Çelik, çocuklar, öğretmenler ve veliler katıldı.

Programda konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, "İnsanlığın kalbi Filistin" kitabının önemine değindi. Yentür, "Zulme çocuklarımızın İstanbul'da bir ses vermesi, bir ses yükselmesi duygularını, düşüncelerini kaleme yansıtması son derece önemli. Tarihin en kötü en karanlık günlerine maalesef şahitlik ediyoruz. Keşke hiç etmeseydik. Keşke bunlar yazılmasaydı. Biz hayatın içinde hayata dokunan insani yönüyle gelişmiş, milli, manevi, insani, ahlaki, vicdani değerlerle, çağın becerileriyle donanmış, çağı okuyabilen, çağın ötesinde bir dünyayı hayal eden bir nesil için yeni başlangıçlar yapıyoruz. Bu sebeple 173 öğrencimizi tebrik ediyoruz. Onları yetiştiren öğretmen arkadaşlarımızı ve kıymetli ailelerini tebrik ediyoruz." diye konuştu.

"Edebiyatın ve sanatın gücünü en yetkin şekilde kullanabilmeliyiz"

Bazen bir sözün ve bir mısranın silahlardan daha büyük bir etkiye sahip olduğunu dile getiren Müdürümüz Yentür, "Bu nedenle edebiyatın ve sanatın gücünü de en yetkin şekilde kullanabilmeli ve bu alanlarda da kendimizden söz ettirmeliyiz. Bu niyetin bir sonucu olarak hayata geçirilen "İnsanlığın Kalbi Filistin" kitabı, içeriğinde tamamen öğrencilerimizin duygu ve düşünceleriyle yazılmış birbirinden anlamlı yüzlerce eserden oluşmakta. Kitap için kısa sürede 697 adet yazı başvurusu yaparak, 'Filistin' için ben de varım diyen çocuklarımızı yürekten kutluyorum." şeklinde konuştu.

Yentür, konuşmasının devamında şunları aktardı:

"İnsanlığın Kalbi Filistin kitabımızı, tarihe bir not olarak düşmesi bakımından çok önemsiyoruz. Çünkü hafızayı beşer nisyan ile maluldür. Çocuklarımız tarihe bir kara leke olarak geçen, Gazzeli çocuklarının umutlarını söndüren bu acılı günlerin unutulmaması için hislerini ve duygularını ölümsüzleştirerek bir kitaba dönüştürdüler. Bizler de buna öncülük etmeye çalıştık. Kıymetli çalışma arkadaşlarımızla beraber tarihe düşünülmüş bir not olarak 'İnsanlığın Kalbi Filistin 'kitabını tüm İstanbul'a ve tüm Türkiye'ye armağan ediyoruz. İnşallah Kurban Bayramı'nın bu kötü günlerin, bu zulmün bir an önce durulmasına vesile olmasını niyaz ediyoruz."

Program, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

13-06-202413-06-202413-06-202413-06-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.