İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’İnsan Hakları Halısı Üzerinde Seksek Oyunu Projesi’’ Açılış Toplantısı yapıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Genç Gönüllüler Derneği arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen ‘’İnsan Hakları Halısı Üzerinde Seksek Oyunu Projesi’’ kapsamında açılış etkinliği Eyüp Rami İlkokulunda gerçekleştirildi.  
‘’İnsan Hakları Halısı Üzerinde Seksek Oyunu Projesi’’ Açılış Toplantısı yapıldı.

     Açılış törenine İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ÖĞÜTCÜ, Hollanda Başkonsolosu Robert SCHUDDEBOOM, Genç Gönüllüler Derneği Başkanı Eyüp COŞKUN, Eyüp İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan AKGÜL, Genç Gönüllüler Derneği üyeleri, projede görevli eğitimciler, okul idarecileri, öğrenciler ve velileri katıldı.

 İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL konuşmasında; Öncelikle bu güzel projede bizlere ev sahipliği yapan Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ÖĞÜTCÜ’ye, proje paydaşımız Genç Gönüllüler Derneği Başkanı Eyüp COŞKUN’a, proje destekçisi Hollanda Başkonsolosluğu ve Başkonsolos Robert SCHUDDEBOOM’a, proje için Türkiye’nin dört bir yanından gelen eğitimcilere ve emeği geçen herkese şahsım ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına teşekkür ederim. Merkezinde çocuk olan her şey güzeldir, geleceğimizin teminatı olan bugünün çocukları, yarının büyükleri sevgili çocuklarımıza böyle bir projeyi armağan etmekten çok mutluyuz. İl Milli Müdürlüğü olarak Geleneksel Türk Oyunlarının çocuklarımıza öğretildiği projeler yapmaktayız. Bu kapsamda çocuklarımızın geleneksel Türk oyunu olan Seksek oyunu ile haklarını öğrenecek olması ayrı bir kazanç diye düşünüyorum. Geleceğe yapılacak en güzel yatırım çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Haklarını ve sorumluluklarını bilerek yetişen bir nesil güzel ülkemizin geleceğe sağlam adımlarla ilerlemesini sağlayacaktır. Bu projede yer alan çocuklarımız hem öğrenecek hem öğrendiklerini öğretecek ve bu sayede çocuk haklarını bilen, ülkesini seven ve insan haklarına saygılı bir nesil güzel vatanımıza katkı sağlayacak. Proje kapsamında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hiçbir şey gülen bir çocuğun gülümsemesi kadar değerli değildir, sevgili çocuklar şunu sakın unutmayın; siz gülerseniz ülke gülecek ve siz ne kadar çalışıp başarılı olursanız ülkemizde güzel günler devam edecek diyerek konuşmasını tamamladı.

      Genç Gönüllüler Derneği Başkanı Eyüp COŞKUN projede bizlere ev sahipliği yapan Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ÖĞÜTCÜ’ye, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Hollanda Başkonsolosluğu ve Başkonsolosumuz Robert SCHUDDEBOOM’a, projede eğitim veren eğitimcilerimize, ev sahibi okulumuzun müdürü, veli ve öğrencilerimize, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuk Haklarını öğreten buna benzer birçok projeyi inceledik ve gördük ki hepsi kapalı alanlarda yapılıyor ve interaktif eğitimler içermiyor. Bunun için çocukların hem eğleneceği, hem oynayacağı, hem öğreneği bir proje tasarladık. Okullarda proje için gittiğimizde çok eğlenceli vakitler geçirdik. Proje kapsamında Cumhurbaşkanımız’ın kurduğu Sıcak Yuva Derneği ile bağlantı kurarak ülkemize sığınan Suriyeli çocuklarımızı bu projeye dahil etme imkanı bulduk. Projemizin amacına tam olarak ulaştığını düşünüyorum. Haklarını öğrenen, öğreten ve savunan bir nesil için farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu projeye destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’a, Hollanda Başkonsolosu Robert SCHUDDEBOOM’a, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL’a eğitimcilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

     Hollanda Başkonsolosu Robert SCHUDDEBOOM burada olmak çok güzel ve çocuklarla olmak daha da güzel. Bu projenin destekçisi ve bir parçası olmak bizim için bir onurdur. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Genç Gönüllüler Derneğine, bizi burada misafir eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okul müdürlüğümüze teşekkür ederim. Her şey insan haklarıyla başlar ve dünyanın daha güzel olması için haklarını ve sorumluluklarını bilen insanlar yetiştirilmeli. Haklarını öğrenmek küçük yaşta başlar, çocukların eğlenebileceği ve kendilerini geliştirebileceği ortamlar oluşturmalıyız. Böylece birbirine saygılı ve daha güzel bir dünyayı kucaklayan bireylerle çocuklarımız gibi gülümseyen bir dünyaya ulaşmış olacağız. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.