İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İMAM HATİP ORTAOKULLARINA YÖNELİK BİLİM OLİMPİYATLARI EĞİTİMLERİ SEÇME SINAVI GERÇEKLEŞTİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi ve Müdürlüğümüz "Temel Fikirlerden Temel Bilimlere Projesi" iş birliğinde yürütülen Bilim Olimpiyatları Eğitimleri Seçme Sınavı'nın ikinci aşaması Üsküdar ve Zeytinburnu ilçelerimizde gerçekleşti.
İMAM HATİP ORTAOKULLARINA YÖNELİK BİLİM OLİMPİYATLARI EĞİTİMLERİ SEÇME SINAVI GERÇEKLEŞTİ

İl Müdürlüğümüz bünyesinde hayata geçirilen "Temel Fikirlerden Temel Bilimlere" temalı İstanbul Bilim Olimpiyatları, temel bilimler alanında yetenekli öğrencileri keşfederek, bu öğrencilerin temel bilimler alanında derinlemesine ve nitelikli çalışmalar yapmalarına yardımcı olmak ve bu alanda geleceğin teknolojilerini üretecek öğrencilerimizi desteklemeyi amaçlıyor.

İmam Hatip Ortaokulları öğrencilerine yönelik düzenlenen Bilim Olimpiyatları Eğitimleri Seçme Sınavı'nın ikinci aşaması,  finale kalan 589 öğrencinin katılımı ile Üsküdar Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Zeytinburnu Toki Seyit Nizam Şehit Selim Balaban İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.

13 Şubat tarihinde ilk aşaması gerçekleştirilen yarışmaya 5,6,7,8 sınıf öğrencilerinden toplam 5630 öğrenci katılırken, 589 öğrenci finale kalmaya hak kazandı. 5-6 sınıf Matematik ve 7-8 sınıf Matematik kategorilerinin yer aldığı final sınavının ardından başarılı olacak öğrenciler, 'Bilim Olimpiyatları Eğitimleri' almaya hak kazanacaklar.

24-02-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.