İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.  
İL MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Meslektaşlarım ve Değerli Velilerimiz,

 

Toplumları zamanı yakalayan değerler, bilgi ve becerilerle tanıştırma noktasında eğitim, başat rol oynamaktadır. Sizlerle yeni bir döneme başlamanın, yüz yüze eğitimle tekrar bir arada olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 

Öncelikle coşkuyla başladığımız 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum. Çalışma heyecanımızın birlikte başarma azmimizi sürekli beslediği eğitim ortamlarında, yeni dönemde de hep birlikte emek vermeye devam edeceğiz.

İstikbale ve umuda yelken açan eğitim camiamızla birlikte mutlu ve güçlü yarınların Türkiye'sini inşa ediyoruz. Bilgiye sağlam ve hızlı adımlarla ulaşmanın kanallarını keşfederek; eğitimi, teknolojik enstrümanlarla besleyip hep birlikte büyütüyoruz.

Güzel ülkemizin güçlü yarınlarının inşası ancak sevgi, özveri ve inançla çalışarak gerçekleşebilir. Yüz yüze eğitimin kesintiye uğramaması için tüm imkânlarını seferber eden Millî Eğitim Bakanlığımızın hedefleri doğrultusundaki çalışmalarımız; kültürü, sanatı ve sporu vurgulayan bir anlayışla yaz döneminde de öğrencilerimizin bütünlüklü ve çok yönlü gelişimine katkı sunmaya devam etti.

Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen yaz okulları ile öğrencilerimiz, okullarımızda ve Bilim Sanat Merkezlerimizde açılan matematik ve İngilizce yaz okullarında öğrenmeyi eğlenceli hale getiren faaliyetler içerisinde de bulundular. Bu programlarla severek öğrenmeyi ilke edinerek ilgi alanlarını keşfetme imkânı bulan öğrencilerimiz, yeni başladığımız eğitim öğretim yılına da hazırlıklı olarak başlıyorlar.

Bakanlığımızca yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmek üzere baskısı ve dağıtımı tamamlanan 153 milyon ders kitabının ve 36 milyon yardımcı kaynağın ilimizde de baskı ve dağıtımı tamamlanarak tüm okullarımıza ulaştırıldı ve sıraların üzerine yerleştirildi. Böylelikle sevgili çocuklarımız eğitim öğretimin ilk gününde hem ders kitaplarına hem de yardımcı kaynaklara kavuşacaklar.

Eğitim yolculuğundaki faaliyetlerimiz her geçen gün bizi daha ileriye taşırken, hiç şüphesiz öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretime devam etmeleri öğretmenlerimizin ve velilerimizin gayretleriyle doğrudan bağlantılı. Zira okul sağlığı, yeni dönemde de hepimizin ortak hassasiyetiyle gelişecek. Bu çerçevede yeni eğitim öğretim döneminde öğrenmeye, analiz etmeye ve meraklanmaya katkı sunan çalışmalarımız ile zamanın ihtiyaçlarını doğru analiz edip var olan değerlerimize yenilerini ekleyerek, hep birlikte eğitimle ilgili süreçleri sağlıklı bir şekilde yürüteceğiz.

Bu hedef doğrultusunda öncelikle okullarımızın fiziksel koşullarını iyileştirdik. Yeni eğitim öğretim yılına başlarken Bakanlığımızdan gelen bütçelerle kültürün, sanatın, sporun bütünleştiği, çalışmalarla birlikte "Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" kapsamında tüm okullarımızda bakım, onarım ve tüm yenilenme çalışmalarını tamamladık. Her çocuğumuzun okul öncesi eğitime erişimini kolaylaştırmak için açtığımız yeni anasınıflarımızla ve tüm okullarımızda açılan kütüphanelerle öğrencilerimizin kütüphaneye rahatlıkla erişebileceği yeni döneme hazırız.

Bakanlığımızca Türkiye'nin en büyük, dinamik ve kadim şehri İstanbul'umuza 10 bin öğretmen ataması yapıldı. İnanıyorum ki yeni atanan öğretmenlerimizin duygu, düşünce ve heyecanlarıyla yeni eğitim öğretim yılına daha güçlü başlayacağız.

Yeni dönemin, varlıklarıyla eğitim öğretim kurumlarının anlam bulduğu sevgili öğrencilerimize; sevgiyi, saygıyı, doğruluğu, iyiliği, barışı ve değerlerimizi öğrencilerimize ilmik ilmik dokuyan kıymetli öğretmenlerimize, eğitim öğretimin ve sevgili öğrencilerimizin en büyük dayanağı değerli velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımızın birlikte eğitim öğretim süreçlerine verecekleri destek için şimdiden canı gönülden teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.