İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı bir mesaj yayınladı.
İL MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 Nisan 1920, milletimizin tarih yolculuğunda bir dönüm, yeni bir başlangıç ve yeniden dirilişin ifadesidir. Bu çok önemli tarihi günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilmesi tesadüfi bir karar değildir.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılış tarihi ve millî iradenin hâkim olması aziz milletimiz kadar, çocuklarımız ve geleceğimize olan güvenin bir göstergesidir.

Millî iradenin hayat bulduğu, çocuklarımıza armağan edilen bu kutlugün, içinde birçok anlam barındırıyor. Meclisimiz kurulurken olduğu gibi bugün de çocuklarımız, geleceğe yönelik hayallerimizi gerçeğe dönüştürmemizdeki en büyük güvencemiz ve ümit kaynağımızdır.

Millî iradenin merkezi ve başyapıtı olan Gazi Meclisimizin açılışının 102'nci yılını tüm okullarımızda büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Bayramın neşesini her çocuğumuza hissettirecek şekilde bir program hazırladık.

23 Nisan Haftası'nda çocuklarımıza mutlu anlar hediye etmeyi amaçlayan etkinliklerimizde hep beraber "Yaşasın 23 Nisan!" diyeceğiz. 102. yılında Müdürlüğümüz bünyesinde çocuklarımız için hazırladığımız kültür-sanat içerikli ve değerlerimize duyarlılığı yansıtan etkinliklerde yer alıyor.

Çocuklarımız için Masal Okulumuzun koordinasyonunda masallar anlatılacak, şarkılar söylenecek, şiirler okunacak. Düzenlediğimiz "Çocuk Neşesi Çalıştayı"nda her zaman olduğu gibi önceliğimiz, çocuklarımız olacak. Bizler çocuklarımızı ilgilendiren bütün alanlarda ortak kültürümüz doğrultusunda sağlıklı ve mutlu yarınlara ulaşmak için hep beraber çalışacağız.

Bakanlığımızın hayata geçirdiği erken çocukluk dönemindeki çok yönlü ve kapsayıcı proje ve yeniliklerle eğitimde fırsat eşitliğini artırmak ve her kademedeki eğitime erişim imkânlarını iyileştirmek amacıyla yürütülen çalışmalar çok yönlü olarak devam ediyor.

Geleceğe yürüyüşümüzün çok daha güçlü olmasının bu imkânları iyileştirmekten geçtiğini biliyoruz. Bu yüzden dünü, bugünü ve yarını iç içe alacak şekilde eğitim kurumlarımızın kapasitesini artırmayı sürdürüyoruz.

Sevgi, özveri ve inançla çıktığımız bu yolda çocuklarımız için harcanacak her türlü emek, atılacak her adım sanıldığından çok daha önem ve değer taşımaktadır. Dolayısıyla biz öğretmenler olarak kendini her an güncelleyen bir anlayışla eğitim ortamlarında elimizden gelenin en iyisini yapmak için özen gösteriyoruz.

Bu duygular içerisinde çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı canı gönülden kutlarken tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

Bu vesileyle Meclisimizin ilk Başkanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını hürmetle ve rahmetle yâd ediyorum.

Çocuklarına bayram hediye etmiş bir milletin ferdi olmanın gururuyla, başta çocuklarımız olmak üzere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun.

 

 

                                                                                                                                                            Levent YAZICI

                                                                                                                                                 İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.