İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YENTÜR, EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANLARIYLA BULUŞTU

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İstanbul'daki üniversitelerin eğitim fakültesi dekanlarıyla öğretmen ve öğrencilerimizin eğitim süreçlerini değerlendirmek, sorunlarına  çözümler bulmak amacıyla Beykoz Sabancı Öğretmenevi'nde bir araya geldi.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YENTÜR, EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANLARIYLA BULUŞTU

Yentür, "Öğretmenlerimizi hem öğrenen hem öğreten kültürün bir parçası kılmak için İstanbul'daki bütün eğitim fakültesi dekanlarımızla ve hocalarımızla, eğitim öğretim süreçlerinde iç içe olacağız." dedi.

Toplantıda, eğitim fakültesi dekanlarına İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün projeleri tanıtıldı. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile eğitim fakülteleri arasında yapılabilecek iş birlikleri görüşüldü.

"Sistemin en önemli gücü öğretmenlerimiz"

Tanışma ve iş birliği toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yentür, "İstanbul'da 3 milyon öğrencimiz ve 175 bin öğretmenimiz var. Eğitim çok önemli, çok dinamik bir süreç. Bu sebeple okullarımızın hem öğrenen hem öğreten, canlı birer öğrenme merkezi olmasını istiyoruz. Bu sistemin en önemli gücünü de öğretmenlerimiz oluşturmaktadır. Öğretmenlerimizin mesleki eğitim ve gelişim süreçlerini İstanbul'un zengin, kültürel potansiyeli ve akademik yetkinlikleriyle buluşturmak istedik.'' ifadelerini kullandı.

Okullarda akademik personelin vereceği eğitimlerin önemine değinen Yentür, aynı zamanda okuldaki öğretmenlerin karşılıklı etkileşim halinde üniversitelere vereceği dönütlerin verimliliği arttıracağını belirtti.

Öğretmenlerin sınıf içinde edindiği tecrübeler ve sınıf yönetimi süreçlerinde elde edilen verilere dikkat çeken Yentür, "Öğretmenlerimizin pratikte yaşamış olduğu sorunları veya kendilerinin geliştirdiği öğretim yöntem ve tekniklerini, üniversitede hocalarımızla paylaşması, öğretimin değerlendirmesi hususunda önemli bir bilgi kaynağı oluşturacaktır. Aynı şekilde üniversitedeki akademisyen hocalarımızın tecrübelerini ve birikimlerini aktardığı okul ortamı, öğrencilerimiz ile öğretmenlerimize son derece kıymetli deneyimler kazandıracaktır. Biz bunu belirli periyotlarla yapmayı planlıyoruz. Öğretmenlerimizi hem öğrenen hem öğreten kültürün bir parçası kılmak için İstanbul'daki bütün eğitim fakültesi dekanlarıyla ve hocalarıyla, eğitim öğretim süreçlerinde iç içe olacağız. Bu güçlü yönümüzü daha nitelikli, daha amaca yönelik hâle getireceğiz ve farkındalıklar oluşturacağız" diye konuştu.

16-11-2023 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.