İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı birinci döneminin sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN YARIYIL TATİLİ MESAJI

Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Meslektaşlarım ve Kıymetli Velilerimiz;

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı'nın birinci dönemini bugün itibarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Okul öncesinden temel eğitim ve lise kademesine kadar tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, sevgili öğrencilerimizi gösterdikleri gayret ve başarılardan dolayı tebrik ediyorum.  Öğrencilerimizi güçlü yarınlara hazırlayan öğretmen ve velilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler umut ışığımız, aydınlık yarınlarımızın teminatısınız. Sizlerle gurur duyuyor, varlığınızla güç buluyoruz. Bir dönem boyunca gösterdiğiniz çalışmaların belgeleri olan karnelerinizdeki başarı ve başarısızlıklar bir sonuç değil, sizleri daha iyiye, daha güzele yönlendiren geri bildirim belgeleridir. Çünkü biliyoruz ki eğitim hayatınız boyunca gösterdiğiniz çabaların tümü bir karneye sığmayacak kadar büyük ve değerli.

Eğitim ve öğretim hayatı, unutulması mümkün olmayan güzel hatıralar, dostluklar, heyecanlar, başarılar ve başarısızlıklar barındıran uzun bir kendini keşfetme sürecidir. Okullar bu anlamda sadece başarılarınızın ölçüldüğü yerler olmayıp hayatınızın bütününde ilkleri yaşadığınız, mutluluğu ve mutsuzluğu paylaştığınız, sosyalleştiğiniz, kültürlendiğiniz, zorluklarla mücadele etmeyi öğrendiğiniz, sevgi ve aidiyet gibi birçok değer ve kazanımı elde ettiğiniz en kutsal mekânlardandır. Bu anlamda eğitim ve öğretim hayatınız boyunca geçirdiğiniz her vaktin kıymetini bilmeli, bu zamanların en değerli zaman aralığı olduğunun farkında olmalısınız.

Yarıyıl tatilinde bol bol dinlenmenizi, gezmenizi, spor yapmanızı, sevdiklerinizle güzel vakit geçirmenizi tavsiye ederken, zamanın dünyada elde edilmesi en pahalı meta olduğu bilinciyle; keşfetmeyi, çalışmayı, araştırmayı, meraklı olmayı ve bol kitap okumayı aksatmamanızı öneriyorum. Ara tatilde sizler için okul bahçelerimizde yapılan oyun alanlarında eğlenceli vakit geçirmenizi diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Yoğun geçen bir eğitim öğretim yılını yarılamış olmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Sizler eğitim öğretim sürecinde emek ve gayretlerinizle öğrencilerimize ışık saçan, yollarını aydınlatan, geleceklerine rehberlik eden mimarlarsınız. Büyük fedakârlıklarla yerine getirmeye çalıştığınız mesleğinizde sabrınız, özveriniz ve çalışkanlığınızla her daim öğrencilerimize öncü oldunuz.

Öğretmenliğin belirli kalıpların, belirli görev alanlarının sınırlarına sığdırılamayacak kadar geniş çerçeveye sahip bir meslek grubu olduğunu hepimiz biliyoruz. Sizler, sadece bilgiyi aktaran bireyler değil, sizlere emanet edilen yavrularımıza umut veren, zihinlerini açan, hayallerini besleyen ve karakterlerini şekillendiren birer rehbersiniz.

Sizlerin rehberliğinde sürdürülecek yeni eğitim vizyonumuzda, bizlere emanet edilen yavrularımızı çok yönlü geliştirmek için var gücümüzle çalışacağız. 'Önce insan, önce sevgi' diyerek her çocuğun biricik ve özel olduğu bilinciyle çocuklarımızın kalplerine dokunacak, bilgi, sevgi ve irfan temelli bir eğitim felsefesinin temellerini hep beraber atacağız.

Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında keşfeden, meraklı, bilim ve teknolojik gelişmeleri takip eden bir neslin inşası için en büyük görev ve sorumluluk siz değerli öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecektir. Bu büyük yükü omuzlayan siz kıymetli meslektaşlarıma verdiğiniz tüm emekler için teşekkür ediyor, geleceğe emin adımlarla yürüdüğümüz bu kutlu yolda daima sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

Yoğun geçen bir eğitim ve öğretim yılını yarıladığımız bu günde, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle beraber büyük sorumluluklardan biri de veliler olarak sizlerin omuzlarındaydı. Eğitim, birçok değişkenin aynı hedefler doğrultusunda kolektif olarak hareket etmesiyle yürütülen bir süreçtir. Bu sürecin bir ayağını öğretmenler ve eğitim kurumları oluştururken diğer ayaklarını öğrenciler ve veliler oluşturmaktadır.

Hepimizin gündelik hayatta yürüttüğü farklı statülerde ve alanlardaki görev tanımlarının yanında üstlendiği en önemli sorumluluk alanını elbette ebeveynlik oluşturmaktadır. Bizler evlatlarımızın geleceği için var gücümüzle çalışırken, onları korumakla mükellefiz. Bu zorlu ve kutsal sorumluluğun ne kadar özveri gerektirdiğini hepimiz biliyoruz.

Yarınların sahipleri olacak çocuklarımızı, geleceğe hazırlarken aynı hedef, aynı paydada birleşerek çalışan, keşfeden, meraklı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştirmek için gayret ederken aynı zamanda merhametli, sevgi dolu ve ortak tarih medeniyet bilincine sahip çocuklar olmaları için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu bağlamda 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemini tamamladığımız bugünde, sevgili öğrencilerimizi, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 5 Şubat'ta tekrar buluşmak ve güzel yarınlarımız için yepyeni cümleler kurmak ümidiyle,  iyi tatiller diliyorum.

Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.