İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN ÖĞRETMENLERE HİTABEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının başlaması vesileyle öğretmenlere hitaben bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN ÖĞRETMENLERE HİTABEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Kıymetli Meslektaşlarım,

 

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'na sizlerle birlikte başlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılıyla yeni umutların, yeni hedeflerin, yeni başarıların da kapılarını aralıyoruz. Bu özel anlar, sadece öğrencilerimiz için değil, eğitim yolculuğumuzdaki tüm mensuplarımız için temiz bir sayfanın ilk cümlesidir.

 

Okullarımızın kapılarını yeniden ardına kadar açtığımız günü, bilgiyle kucaklaşmanın, öğrenmenin sınırsız ufuklarını keşfetmenin başlangıcı olarak görüyorum. Bu yıl da, tıpkı geçen yıllarda olduğu gibi bilginin ve gelişimin mekânlarında, yani okullarımızda, yeni başarı hikâyeleri yazmanın, yeni başlangıçlara adım atmanın heyecanıyla yan yana, omuz omuza olacağız. Bu vesileyle Bakanlığımızın gerçekleştirdiği 45 bin öğretmen atamasıyla ve görev yeri değişikliği nedeniyle şehrimizde görevlerine başlayan öğretmenlerimize hoş geldiniz diyor ve muvaffakiyetler diliyorum. Kadim şehrimiz İstanbul'umuzda sizlerle birlikte artık daha güçlü bir eğitim ailesiyiz.

 

Eğitim, bireysel gelişimden toplumsal ilerlemeye uzanan bir köprüdür; bu eşsiz yapı, yarının sonsuz olanaklarına kapı aralar. Bizler; her zaman eğitimin, bir ülkenin kalkınmasının ve ilerlemesinin temel taşı olduğuna inandık. Bu inançla, eğitimdeki yenilikçi projelerimizi sürdürmeye ve siz değerli öğretmenlerimize gereken desteği sağlamaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki; millî ve manevi değerlerle donanmış, yeniliğe ve öğrenmeye açık, topluma yararlı, yaratıcı ve girişimci çalışmalar ile fark yaratan, bilime sevdalı, kültüre meraklı, nitelikli, sağlıklı ve mutlu bireyler sizlerin çabasıyla yetişecektir.

 

Öğretmen; öğretmekle yetinmeyen bununla birlikte eğiten, yetiştiren, öğrencisinin içindeki cevheri ortaya çıkaran ve işleyen, ruhlara mimarlık yapan bir zanaatkârdır. Merhum Nurettin Topçu'nun deyimiyle "Öğretmen ruhların sanatkarı ve gençliğin mimarıdır." Sizler, ülkemizin geleceğini şekillendiren, nesillerimize kimlik kazandıran ruhlar mimarısınız. Sadece bilgiyi aktaran değil; kalplere dokunan, hayatlara yön veren ve umutları yeşerten sizlersiniz. Milletimizin tarihsel mirasını ve geleceğini şekillendirmede bugün de her zamanki gibi ön saflarda yer alıyorsunuz. Yarınlara, dünyada söz sahibi güçlü bir ülke olarak girmemizi sağlayacak nesillerin yetişmesi, muhakkak ki büyük bir özveri ve azimle çalışan siz fedakâr öğretmenlerimizin gayretleriyle gerçekleşecektir.

 

Bu ulvi görevi seçen, onun beraberinde getirdiği maddi ve manevi yükü omuzlayan, gençlerimizin potansiyelini fark eden, onların gönüllerine dokunan sizlersiniz. Eğitimin sınırlarını genişletmek, yenilikçi ve özgün yaklaşımlarla öğrencilerimize yeni bakış açıları kazandırmak ve farklı tekniklerle eğitimde kaliteyi artırmak, ancak sizlerle mümkün olabilir. Sorumluluk duygusuyla, azimle, kararlılıkla ve öğrenmenin sınırsız gücüne olan inancımızla çocuklarımıza ilham olmaya devam edeceğiz.

 

Millî Eğitim Bakanlığımızın öncü politikaları ve milletimizin yüce değerleri doğrultusunda nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Bu kutsal görevi layıkıyla yerine getiren her bir meslektaşımın, öğrencilerimizin vatan sevgisiyle ve sorumluluk bilinciyle yetişmeleri için canla başla çalışacağına, ülkemizi hedeflerine ve Türkiye Yüzyılı'na kararlılıkla taşıyacağına canı gönülden inanıyorum.

 

Yeni dönemin mesleğine gönülden bağlı tüm meslektaşlarım için kendilerini yeniden keşfettikleri, başarılarını katladıkları, zorlukların üstesinden gelerek daha da güçlendikleri bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyorum. Başta öğrencileriniz olmak üzere, tüm toplumun sizlere olan inancı ve güveni tamdır. Geleceğimizin teminatı sevgili evlatlarımızın güzel yarınları sizin ellerinizde. Sevgi ve başarı dileklerimle 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı hayırlı olsun.

 

                                                                                                           

                                                                                                        Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜR

                                                                                                           İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.