İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE HİTABEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılının başlaması vesileyle öğrenci ve velilere hitaben bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE HİTABEN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Sevgili Öğrenciler ve Değerli Veliler,

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'na başlarken heyecanınızı, umudunuzu ve coşkunuzu sizlerle paylaşıyor, hepinize sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum. Bugün, medeniyetlerin başkenti İstanbul'umuzda ve yurdumuzun dört bir yanındaki okullarımızda, yeni bir eğitim öğretim yılının ilk adımları atılıyor. Yeni bir öğrenme serüveni, yeni dostluklar, yeni umutlar ve hayaller... Her bir okulumuzda yeni bir hikâye başlıyor.

 

Eğitim, sadece bilgi ile sınırlı kalmayarak değerlerimizi, kültürümüzü ve mefkûremizi de kuşaktan kuşağa taşıyan bir süreçtir. Bu bilinçle, eğitim alanında sürdürdüğümüz çalışmaların toplumumuza köklü ve kalıcı katkılar sağlayacağına olan inancı güçlü bir şekilde taşıyoruz.

 

Sevgili Öğrenciler,

Sizler, bu toprakların yetiştirdiği kahramanların, âlimlerin, aydınların ve sanatkârların mirasçıları, yarınlara dair umutlarımızın müjdecilerisiniz. Ecdadımız, bu topraklarda kadim bir medeniyet inşa etti.  Bu medeniyeti ilimle, irfanla, sanatla ve ahlakla yoğurdu. Atalarımızın uğruna serden geçtikleri bu aziz vatan, sizlerin gayretleriyle daha parlak yarınlara ilerleyecektir. Ancak unutmayın ki bu topraklarda yetişen bir fidan, hem köklerine bağlı kalmalı hem de göğe doğru serbestçe uzanabilmelidir. Sizlerin her bir adımı, her bir başarısı, bu toprakların mazisine ve istikbaline birer not düşmektedir. Eğitiminizde göstereceğiniz azim, çalışkanlık ve kararlılık, ülkemizin yarınlarına ışık tutacaktır. Her birinizin içindeki cevheri keşfetmeniz, bu ülkenin en büyük zenginliği ve sermayesidir.

 

Değerli Veliler, 

Çocuklarımızın eğitimdeki başarısında, sizlerin büyük bir payı ve sorumluluğu var. Onların ilk öğretmenleri sizlersiniz. Evlerinizde onlara sunduğunuz sevgi, anlayış, özveri ve rehberlik, onların hayata dair ilk dersleridir. Onların öğrenme yolculuğunda, sizlerin yanında ve destekçiniz olmaktan gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin sadece akademik başarıları değil, ahlaki değerleri, karakterleri ve sosyal becerileri de sizlerin rehberliğinde şekilleniyor. Her bir çocuğumuz, sizlerin emekleri, sabırları ve sevgisiyle büyüyüp gelişiyor. Sizlerle iş birliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sizlerin de eğitim sürecinde aktif bir şekilde yer almanız, çocuklarımızın daha başarılı, daha özgüvenli ve daha donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunacaktır.

 

Eğitimdeki bu kutsal yolculuğumuzda, öğrencilerimiz, onları yetiştiren öğretmenlerimiz ve değerli velilerimizle birlikte, omuz omuza vererek çok daha anlamlı başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin asırlık birikiminden ilhamla ilerlediğimiz Türkiye Yüzyılı hedeflerimize birlikte çalışarak ulaşmak dileğiyle...

 

                                                                                              Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜR

                                                                                             İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.