İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür uyum haftası ve 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI MESAJI

Kıymetli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler ve Değerli Velilerimiz;

 

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'na sizlerle birlikte başlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyorum. Bugün, İstanbul'umuzun dört bir yanındaki okullarımızda binlerce öğrencimiz ve öğretmenimiz uyum haftasıyla birlikte eğitim öğretim hayatına başlıyor.

Yeni bir eğitim öğretim yılının başlamasıyla yeni umutların, yeni hedeflerin, yeni başarıların kapılarını aralıyoruz. Bu özel anlar, sadece öğrencilerimiz için değil, eğitim yolculuğumuzdaki her bir mensubumuz için temiz bir sayfanın ilk cümlesidir.

Okullarımızın kapılarını yeniden sonuna kadar açtığımız bugünü, bilgiyle kucaklaşmanın, öğrenmenin sınırsız ufuklarını keşfetmenin başlangıcı olarak görüyorum. Okul sadece eğitim öğretim yapılan yer değil, bir yuvadır aynı zamanda. Her bir sınıfın, her bir koridorun, hatta her bir okul bahçesinin bile ayrı bir öyküsü, ayrı bir heyecanı vardır.

Her yeni eğitim yılında, bu öykülerin ve heyecanların bir parçası olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl da, tıpkı geçen yıllarda olduğu gibi, bilginin ve aydınlanmanın mekânlarında, yani okullarımızda, yeni başarı hikâyeleri yazmanın, yeni başlangıçlara adım atmanın heyecanıyla  yan yana, omuz omuza olacağız.

Eğitim, bireysel gelişimden toplumsal ilerlemeye uzanan bir köprüdür; bu eşsiz yapı, yarının sonsuz olanaklarına kapı aralayan bir pusula işlevi görür. Bizler; her zaman eğitimin, bir ülkenin kalkınmasının ve ilerlemesinin temel taşı olduğuna inandık. Bu inançla, eğitimdeki yenilikçi projelerimizi sürdürmeye ve öğretmenlerimize gereken desteği sağlamaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki; bilgiyle donanmış, ahlaklı ve değerlerine bağlı bir gençlik, ülkemizi dünyada hak ettiği yere taşıyacaktır.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Sizler, ülkemizin geleceğini şekillendiren nesillerimize kimlik kazandıran ruhlar mimarısınız. Sadece bilgiyi aktaran değil; kalplere dokunan, hayatlara yön veren ve umutları yeşerten sizlersiniz. Yeni eğitim öğretim yılının mesleğine tutkuyla bağlı tüm öğretmenlerimiz için kendilerini yeniden keşfettikleri, başarılarını katladıkları, zorlukların üstesinden gelerek daha da güçlendikleri bir dönem olmasını temenni ediyorum. Başta öğrencileriniz olmak üzere, tüm toplumun sizlere olan inancı ve güveni tamdır. Yeni eğitim öğretim yılınız kutlu olsun. Bakanlığımızın gerçekleştirdiği 45 bin öğretmen atamasıyla şehrimizde görevlerine başlayan öğretmenlerimize de hoş geldiniz diyor, tüm mesai arkadaşlarıma başarılarla dolu, bereketli ve huzurlu bir yıl diliyorum.

Sevgili Öğrenciler,

Sizler, bu toprakların yetiştirdiği kahramanların, âlimlerin, aydınların ve sanatkârların mirasçılarısınız. Ecdadımız, bu topraklarda kadim bir medeniyet inşa ettiler.  Bu medeniyeti ilimle, irfanla, sanatla ve ahlakla yoğurdular. Bugün ise siz gençlerimiz, onların izinden yürüyerek bu cennet vatanı daha da yükseklere taşıyorsunuz. Atalarımızın uğruna serden geçtikleri bu aziz vatan, sizlerin gayretleriyle daha da parlak yarınlara ilerleyecektir. Ancak unutmayın ki bu topraklarda yetişen bir fidan, hem köklerine bağlı kalmalı hem de göğe doğru serbestçe uzanabilmelidir. Sizlerin her bir adımı, her bir başarısı, bu toprakların mazisine ve istikbaline birer not düşmektedir. Eğitiminizde göstereceğiniz azim, çalışkanlık ve kararlılık, ülkemizin yarınlarına ışık tutacaktır.

Değerli Velilerimiz,

Çocuklarımızın eğitimdeki başarısında, sizlerin büyük bir payı ve sorumluluğu vardır. Onların ilk öğretmenleri sizlersiniz. Evlerinizde onlara sunduğunuz sevgi, anlayış, özveri ve rehberlik, onların hayata dair ilk dersleridir. Onların öğrenme yolculuğunda, sizlerin yanında ve destekçiniz olmaktan gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin sadece akademik başarıları değil, ahlaki değerleri, karakterleri ve sosyal becerileri de sizlerin rehberliğinde şekilleniyor. Her bir çocuk, sizin emeklerinizle, sabrınızla ve sevginizle büyüyüp gelişiyor. Bizler, eğitim camiası olarak, sizlerle iş birliği içinde olarak çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sizlerin de eğitim sürecinde aktif bir şekilde yer almanız, çocuklarımızın daha başarılı, daha mutlu ve daha donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunacaktır.

Eğitimdeki bu kutsal yolculuğumuzda, öğrencilerimiz, onları yetiştiren öğretmenlerimiz ve daima onların yanında olan değerli velilerimizle birlikte, omuz omuza vererek çok daha anlamlı başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Yeni bir umudu ve başlangıcı temsil eden bu yılın, ülkemizi daha güçlü yarınlara taşımasını temenni ederim. İlerlemeye, gelişmeye, daha iyiye ve daha güzele olan inancımızla, el birliğiyle yarınlara...

 

                                                                    Doç. Dr. Murat Mücahit YENTÜR

                                                                    İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.