İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR, "CUMARTESİ BULUŞMALARI"NDA ÖĞRETMEN VE VELİLERLE BULUŞUYOR

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, "Cumartesi Buluşmaları" programı kapsamında öğretmenler ve velilerle bir araya geldi. Yentür, yaptığı açıklamada; "Vatandaşlarımızın, öğretmenlerimizin, paydaşlarımızın düşüncelerini devlet mekanizması için karşılık bulmasına vesile oluyoruz" dedi.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR,

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, öğretmen ve velilerle buluşacağı "Cumartesi Buluşmaları"nın ikincisini gerçekleştirdi. Randevusuz olarak öğretmen ve velilerle buluşan Yentür, proje, fikir, öneri ve eleştirileri dinleyerek değerlendirmeye aldı. Yentür, her ayın iki haftası devam edecek olan "Cumartesi Buluşmaları"nda saat 08.30'dan akşam 18.00'e kadar İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde misafirlerini ağırlayacak.

 

 

"Bu şehirde 3 milyon öğrencimiz bize emanet"

İl Milli Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, "29 Ağustos 2023 itibariyle Millî Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin'in tensipleriyle görevi tevdi etmesiyle beraber İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevinden İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü olarak başladım. İstanbul, Türkiye'nin değil dünyanın en önemli şehirlerinden. Bu şehirde 3 milyon öğrencimiz bize emanet. 3 milyon öğrencimizi 175 bin öğretmenimizle geleceğe hazırlıyoruz" dedi.

 

 

"Hedeflerimize varmak için çalışmalarımıza ortak kılıyoruz"

Eğitim-öğretim sürecinin çok dinamik parametreleri olduğunu ifade eden Yentür, "Bu süreci etkileşimli hale getirmek için öğretmenlerimizi, velilerimizi, eğitime dair bütün paydaşları bu hedeflerimize varmak için çalışmalarımıza ortak kılmak amacıyla daha erişilebilir, daha ulaşılabilir, İstanbul'daki her bir ferdin eğitime, okula, öğretmene, öğrenciye dair görüşlerini, fikirlerini, önerilerini dinlemek istiyoruz. Onlarla beraber kafa yormak ve pratik halde uygulamaya dönük işler yapmak üzere bir tatil gününde paydaşlarımızı bekliyoruz" diye konuştu.

 

 

"Akşam 18.00'e kadar kapımız açık şekilde dinliyoruz"

Yentür konuşmasının devamında, "Herkesi dinlemek için Cumartesi günü 08.30'dan akşam 18.00'e kadar kapımız açık şekilde dinliyoruz. Notlarımızı alıyoruz. O notları da günün sonunda değerlendiriyoruz. İlgili birimlere havale ediyoruz. Hafta içi de mutlaka takip ediyoruz. Çözülebilecek işleri çözüyoruz. Çözülemeyenlerin de neden çözülemediğini, nasıl bir yol izleneceğini aktarıyoruz. Vatandaşlarımızın, paydaşlarımızın düşüncelerini devlet mekanizması için karşılık bulmasına vesile oluyoruz. Çok güzel bir teveccüh alıyoruz. Her bir arkadaşımızdan yeni bir fikirler İstanbul'umuza, Türkiye'mize yeni şeyler katacağız. Ortak akılla çok daha farklı çözümler üretebiliriz" şeklinde konuştu.

 

"Biz öğretmenler adına çok yararlı olacak bir proje"

Yentür ile görüşen Şair Behçet Kemal Çağlar İlkokulu öğretmeni Serap Cengiz, "Çok güzel bir proje oldu. Bakanımızın başlattığı öğretmen odaları görüşmelerinin devamı gibi. Biz öğretmenler adına çok yararlı olacak bir proje. Veliler için de fayda sağlayacaktır. Bizzat birinci elden istek ve memnuniyetlerimizi iletebileceğimiz bir makama ulaşabilmemiz çok mutluluk verici" dedi.

 

21-10-202321-10-202321-10-2023

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.