İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün Ortaklığıyla Gerçekleşen 3X Programı Faaliyetlerine Başladı!

Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından uygulanan ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2014 yılı Çocuklar ve Gençler için Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “3X Programı: Gençlerin İş Gücüne Etkin Katılım, Finansal Okur Yazarlık ve Girişimcilik Yeteneklerinin Arttırılması” Projesi İstanbul’da tespit edilen dezavantajlı bölgelerdeki lise düzeyindeki gençlerin gelişimleri hedeflenmektedir. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin ortaklığı, ve Girişimcilik Derneği’nin destekleriyle yürütülen 3X Programı, Kasım ayı itibariyle öğretmenler ile gerçekleşen çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.

3X Programı, öğrencilere girişimcilik ruhunu aşıladığı gibi, onlara organizasyonel / finansal yönetim araçları, risk alma becerisi kazandırırken, aynı zamanda profesyonel hayata dair tercihlerinde karar verme aşamasında etkin bir yönlendirici olacaktır. Öğrenciler 3X programı ile meslekleri, görev tanımlarını ve kendilerine uygunluğunu da ölçümleme şansı bulabilmektedirler. Bu kapsamda, İstanbul genelinde 4000 öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir. Öğretmenler programı okullarında uygulatmaya başladıklarında programa katılan öğrenciler, kendi şirketlerini kuracak ve öğretmenleri, özel sektör profesyonelleri ve girişimciler kanalıyla şirketlerini işletme aşamasında sürekli destek alacaklardır. Öğrenciler, iş fikri bulma, geliştirme ve işlerini yönetme aşamalarında inovatif yaklaşımlar geliştirmeye teşvik eden bir program akışı ile yönlendirileceklerdir.

Kasım ayı boyunca ikisi Avrupa yakasında ikisi Anadolu yakasında olmak üzere dört ayrı tarihte gerçekleşen öğretmen eğitimlerinde öğretmenlere, bir kariyer alternatifi olarak girişimcilik ve özel sektöre ilişkin temel şirket yönetimi, insan kaynakları, üretim, pazarlama ve finansal kaynak yönetimi açısından uygulamalı bilgi aktarımı yapılmıştır. Eğitimlerimize 300 öğretmen katılmıştır.

İstanbul İl Milli Egitim Müdürlüğü adına açılış konuşmasını yapan Müdür Yardımcısı Sayın Serkan Gür konuşmasında şunları söyledi: "İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün proje ortağı olarak destek verdiği ve liseli öğrencilerimizin girişimcilik, finansal okur yazarlık ve istihdam edilebilirlik becerilerini arttırmayı amaçlayan bu projeyi gönüllü katılımlarıyla destekleyen siz değerli öğretmenlerimize proje yönetimi adına şükranlarımızı sunuyorum. 3X Programı, sizlerin girişimleri ile okullarınızda hayat bulacak ve öğrencilerimizin bireysel gelişimleri, yetkinlikleri açısından önemli faydalar sağlayacak”.

3X Programı, Kasım ayı sonunda gerçekleşecek iş dünyası gönüllülerine yönelik eğitimlerle devam edecektir.

Detaylı bilgi için 3X Programı websayfasını inceleyebilirsiniz: www.3xgencbasari.com

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.