İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YENTÜR, TUZLA'DA OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, "Okul ve Kurum Müdürleri Buluşmaları" kapsamında ilçedeki müdürlerle bir araya geldi.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YENTÜR, TUZLA'DA OKUL MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, İstanbul'daki okul müdürleriyle yüz yüze konuşmak, sorunlarını dinleyip çözüm üretmek amacıyla "Okul ve Kurum Buluşmaları "projesini hayata geçirdi. Buluşmaların ilk durağı Tuzla oldu. Tuzla'da gerçekleştirilen istişare toplantısına, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır ve ilçedeki okul müdürleri katıldı.

 

Toplantıda okul ve kurumlarda en sık karşılaşılan sorunlar ele alındı ve bu sorunlara çözüm önerileri sunuldu. Müdür Yentür, "Tüm kaynaklarımızla eğitimin kalitesini artırmaya, öğrencilerimize daha nitelikli bir eğitim sunmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin geleceğine yatırım yapmayı sürdürecek, onlara inancımızı ve güvenimizi her daim hissettireceğiz" şeklinde konuştu.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Yentür, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılında, ikinci yüzyılın başlangıcındayız. Dün okullarımız tatil olduğu için Cumhuriyetin ikinci yüzyılının iş gününe bugün başladık diyebiliriz. İnşallah, ilk iş günümüze Tuzla'dan başlamak İstanbul ve ülkemiz için hayırlara vesile olur" diye vurguladı.

 

Yeni Türkiye Yüzyılı'nın getirdiği sorumluluk ve beklentilere değinen Yentür, konuşmasına şu şekilde devam etti: "Bir ülkenin kalkınmasının sadece teknolojik ya da ekonomik gelişmelerle ölçülmediğini unutmamalıyız. En önemli ölçüt, yöneticilerin, öğretmenlerin ve tüm çalışanların bir araya gelerek oluşturduğu sinerjidir. İstanbul'da, Tuzla'da ve tüm Türkiye'de, eğitimin kalitesini yükseltmek için özverili bir şekilde çalışan yöneticilerimiz, bu misyonun en önemli taşıyıcılarıdır. Onların bilgisi, deneyimi ve tutkusu, gençlerimizin daha parlak bir geleceğe sahip olmalarının anahtarıdır. Bu nedenle, yöneticilerimizle her zaman ortak akıl ve istişarelerle birlikte hareket etmek için çaba sarf edeceğiz. Okul yöneticilerimizin kıymetli katkılarıyla, eğitimin kalitesini sürekli olarak artıracak ve gençlerimize dünya standartlarında bir eğitim sunma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Önümüzdeki dönemde, yöneticilerimizle daha sık bir araya gelerek, onların deneyimlerinden, önerilerinden yararlanmayı ve eğitimdeki gelişmeleri yakından takip etmeyi planlıyoruz. Onların liderliğinde, eğitimin daha da ileri seviyelere gitmesini diliyor ve bu yolda yan yana çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum."

 

Toplantının ardından Tuzla Belediyesi'ni ziyarete eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Yentür, burada Başkan Yazıcı ile görüştü. Okul ve Kurum Buluşmaları kapsamında ilçedeki 3 okulu da ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz, öğretmenler ile yüz yüze görüşme imkânı buldu.

 

01-11-202301-11-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.