İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı Engelliler Haftası vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Engelleri aşmak, yapabildiklerimizin sınırlarını genişletmek; iyiye ve faydalıya dair güzel bir pencere açabilmektir. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nın özel çocuklarımızın kendine yeten, güven dolu bireyler olmaları yönünde güçlü adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum.

Engellilerin geleceğe umutla bakan bireyler olmalarının yolu onların hayatlarını daha da kolaylaştırmak ve toplumla daha da bütünleşmelerini sağlamaktan geçer. Bu aynı zamanda, onların da toplumsal sorumluluk almalarını mümkün kılacak, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini de beraberinde getirecektir.

Bizler eğitimciler olarak özel çocuklarımızın farklı ihtiyaçları olduğu bilinciyle hareket ederek onlar için yapılan tüm çalışmaları hakların sahiplerine teslim edilmesi şeklinde değerlendiriyoruz. Haftayla ilgili etkinliklerimizi de hassasiyetle bu anlayışa uygun bir şekilde yapılandırdık. Engelsiz bir yaşam için bu haftada düzenlenen farkındalık etkinliklerinin, toplumsal duyarlılığın artması için güçlü bir adım olacağına inanıyorum.

Engelliler Haftası'nın toplumda engellilere yönelik farkındalığın artmasına ve daha fazla sorumluluk alınmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Unutmamak gerekir ki, hayatı paylaşmak için engel yok. Bu özel hafta vesileyle kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan özel çocuklarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.