İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ YIL SONU MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN LEVENT YAZICI'NIN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİ YIL SONU MESAJI

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılını çocuklarımızla hep birlikte mutlulukla tamamlamış bulunuyoruz. Çocuklarımız çalışmalarının ve gayretlerinin neticesini bugün alacaklar. Her çocuğumuzun elinden gelenin en iyisini yapma çabası içerisinde olduğuna inancımız tam. Bu süreci başarıyla yürüten başta öğretmen arkadaşlarım olmak üzere velilerimiz, öğrencilerimiz, okul personellerimiz ve yöneticilerimize müteşekkirim.

 

Sevgili Çocuklar,

Uzun soluklu bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Okulda pek çok bilgi ve beceri edindiniz. Göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların neticesi olan karnelerinizi alırken heyecanınızı ben de sizinle paylaşıyorum. Unutmayınız ki, aldığınız karne tüm potansiyelinizin ve özelliklerinizin bir yansıması değildir, sadece araçtır. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz, çalışmaya devam etmeniz ve kendinizi keşfetmekten asla vazgeçmemenizdir. Hiçbir başarı tesadüfi değildir. Bu bakımdan okulda öğrendiklerinizin üstüne tatilde yeni bilgi ve beceriler ekleyerek öğrenme yolculuğunuzu çeşitlendirerek sürdürmeniz gerekiyor.

 

Şunun farkındayım elbet; çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Ayrıca dinlenmenin, hiçbir şey yapmamak demek olmadığını unutmayınız.  Sizler, ülkemizin yarınlarısınız, geleceğe sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımız için kitap ve diğer kaynaklarla kendinizi geliştirmeniz büyük önem taşıyor. Bu yüzden tatilde daha çok okuyun.

 

Öğrenmeyi eğlenceli hale getiren bu programlarla severek öğrenmeyi ilke edinerek ilgi alanlarınızın kapısını çalın, buna göre kendinizi geliştirin. Kişisel ve sosyal gelişim ancak bunlar sayesinde tamamlanır. Ayrıca not kaygısı olmadan öğrenmenin zevkine varmak çok değerlidir.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitim öğretim yılı boyunca umudumuz çocuklarımız için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu süreçte çocuklarımız için sergilediğiniz fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.

 

Geçmiş yılların süreçlerini dikkate alarak eğitim hedeflerimizde özgün ve yeni planlamalara hep birlikte ilerliyoruz. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi, bilimsel ve sanatsal çalışmaları sizlerin öncülüğünde aktarabileceğimizin farkındayız. Sizlerin bu doğrultudaki çabasını gördükçe; doğru yolda, doğru adımlar attığımıza yine ve yeniden emin oluyoruz.

 

Toplumları zamanı yakalayan değer ve donatılarla tanıştırma noktasında sizler, başat rol oynuyorsunuz. Eğitime geniş alanlar kazandırmak, özgün yönelişler sunmak ve farklı teknikler kullanarak hedeflerimizi daima daha yukarılara taşımak ancak sizlerle mümkün olabilir. Mesuliyet duygusuyla, azimle, kararlılıkla ve iyi uygulamaların doğuşuna kaynaklık eden heyecanımızla birlikte çocuklarımıza birlikte ilham vermeye devam edeceğiz.

  

Koşullar ne olursa olsun, çalışmalarımızı her geçen gün daha da ileriye götürmenin çabası içindeyiz. Yol alırken karşılaştığımız zorlukların bizi daha güçlü kıldığına inanarak istikbale ve umuda yelken açan öğrencilerimizle mutlu ve güçlü yarınların ülkesini birlikte inşa edeceğiz. Bilgiye sağlam ve hızlı adımlarla ulaşmanın kanallarını keşfederek; eğitimi, teknolojik enstrümanlarla besleyip hep birlikte büyüteceğiz.

 

Kıymetli Velilerimiz,

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefi. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız; onlar için ne kadar çok çalışsak da azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi çocuklarınızın eğitimi için bizlerle birlikte emek verdiğinizi biliyoruz.

 

Yaz tatili, çocukların zorunlu öğretim programları yerine kendi istek ve tercihleri doğrultusunda öğrenmeyi yeniden keşfedeceği eğlenceli bir dönem olabilir. Bu çerçevede yaz tatilinin çocuğumuzun günlük hayatını nasıl etkilediğine dikkat etmek zorundayız.

 

Bunun yanında çocuklarımızı hayata hazırlamamız gerekiyor. Unutmayalım ki, çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz nitelikli serbest zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi çok değerli. Onların kendi ilgileri doğrultusunda sanatsal ve bedensel becerilerini geliştirmeleri diğer akademik alanlara daha yoğun bir ilgiyle bağlanmalarını beraberinde getirmektedir. Sizlerin, bu süreçte daima yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde yüzünden gülücükler eksik olmayan çocuklarınızla, sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

 

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılını tamamladığımız bugünde, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve saygıdeğer velilerimizi kutluyor, tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum.

 

                                                                                                                                                    Levent YAZICI

                                                                                                                                          İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.