İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Hep birlikte, Kurban Bayramı'nı idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel gün vesilesiyle, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin bayramını can- ı gönülden tebrik ediyor, tüm insanlık için hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Bizleri sağlık, huzur ve mutlulukla bir bayrama daha eriştirdiği için Cenabıhakk'a hamdediyorum.

Kurban Bayramı, birlik ve beraberliği pekiştiren, kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı müstesna zamanlardır. "Allah'a yakınlaşma" anlamına gelen kurban, İslam alemi için büyük bir lütuf ve rahmet vesilesidir. Allah rızası için maddi fedâkarlık yaparak manevi iklime vesile olma gayesi taşıyan kurban, bize Allah'a şükretme ve O'nun verdiği nimetleri kardeşlerimizle paylaşma fırsatı verir. Bu bilinçle yerine getirilen ibadetler, hem dini vecibelerimizi yerine getirmemize hem de dünyevi hikmetler ihtiva eder.

Bu mübarek bayram günlerinin, milletimizin huzur ve mutluluğunu artırmasını, kurbanın getirdiği sevincin yüreklerimize huzur katmasını temenni ediyorum. Hac farizasıyla taçlandırılan kurban ibadetlerini yerine getiren vatandaşlarımızın dualarının kabul olmasını, sağlık ve esenlik içinde ailelerine kavuşmalarını diliyorum.

İnsanlığın, şiddetten uzak, sevgi dolu bir dünya için çaba gösteren bir topluluk olarak barışa ve kardeşliğe doğru yol almasını umut ediyorum. Ayrıca, dünyanın dört bir yanında zulme uğrayan, sıkıntı ve çaresizlik içindeki tüm mazlum ve mağdur coğrafyalar ve özellikle Filistin halkı için bir an evvel acılarının hafiflemesini, yaşadıkları zorlukların sona ermesini ve huzura kavuşmalarını diliyorum.

Tüm insanlık için adaletin ve barışın egemen olduğu bir dünyayı hep birlikte inşa etme sorumluluğumuz bulunmaktadır. Bu vesileyle, Kurban Bayramı'nın getirdiği manevi atmosferin dünyamızı aydınlatması ve tüm kalpleri birleştirmesi temennisiyle hayırlı bayramlar...

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.