İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ MURAT MÜCAHİT YENTÜR'ÜN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Sevgili Gençler,

 

19 Mayıs 1919 tarihi, Millî Mücadelemizin bağımsızlık meşalesinin yakıldığı bu müstesna gün, siz gençlerimize emanet edilmiştir. Bu tarih, sadece bir hatıra değil, aynı zamanda gelecek nesillere aktarılması gereken derin ve önemli bir mesajı barındırır. İstanbul'dan Samsun'a yapılan yolculuk, bağımsızlığa atılan ilk adım; ufkun istikbali ve istiklalidir, istikbalimiz ise sizlersiniz...

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletimizin bağımsızlık mücadelesini başlatarak sizlere emanet ettiği bu anlamlı günü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nızı büyük bir coşku ve gururla kutluyorum.

 

Sislerin arasından uzanıp gelen aydınlığın habercisi olan gelecek; kalben, fikren ve zihnen daha güçlü ve mutlu olmanız için yarınlara açılan bir kapıdır. Hayatınızın bu yolculuğunda hangi yolları takip edeceğiniz, hangi kararları vereceğiniz tamamen sizin elinizdedir. Biz, bu yolculukta size rehberlik etmeye, her adımınızda destek olmaya hazırız. Büyük hedefler ve uçsuz bucaksız hayaller, sınırların ötesine geçenlerin erişebileceği ufuklardır. Hep birlikte sınırların ötesine geçerek Türkiye'nin yeni yüzyılına yürüdüğümüz bu yolda, attığınız her adım bizleri gururlandırıyor.

 

Sevgili Gençler,

 

Sizlerden istirhamım; fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak bu topraklarda barış, sevgi ve kardeşlik çiçeklerini yeşertmek için çalışmanızdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi: "Yalnız bir tek şeye ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak." Kendinize, milletimize ve insanlık ailesine karşı sorumluluklarınızı her zaman hatırlayın. Unutmayın, her biriniz bu milletin umudu, aydınlık yarınlarımızın müjdecisisiniz.

 

Hayatını bilinçli ve ahlaklı bir neslin yetiştirilmesi mefkuresine adamış Üstat Sezai Karakoç'un da kanaati şudur ki; "Öncü bir neslin, diriliş neslinin yetişmesi elzemdir. Bu neslin en belirgin özellikleri; tarih bilinci ve derinliği, içinde yaşadığı toplumla barışık olma ve toplumunun her katmanında varlık gösterme ve çalışkanlık olmalıdır."

 

Bugün Türkiye'nin her sathında üretken, yaratıcı ve eleştirel düşünebilen iletişimi güçlü ve iş birliğini özümseyen gençlerimizin gelişimini destekliyor ve yarınları siz gençlerimizle omuz omuza planlıyoruz. Kapsayıcı ve değerlerle kuşatıcı eğitim anlayışımızla bir eğitim ortamını inşa ederken geleceği bugünden birlikte yazıyor, aynı heyecan ve aynı anlayışla var gücümüzle eğitimde Türkiye Yüzyılı için çalışıyoruz. 

 

Hedeflerimize doğru, emin adımlarla yürüdüğümüz bu kutlu yolculukta siz gençlerin üretecekleri özgün, erdemli, yetkin tüm fikir ve projelerin en büyük destekçisi olmaya her zaman devam edeceğiz. Sizlere çok güveniyoruz. Türkiye Yüzyılı, bilinç ve değer sahibi gençlerimizin öncülüğünde yükselecektir. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, hepinize sağlık, başarı ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.