İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Kıymetli Meslektaşlarım,

Mesleğine gönülden bağlanarak, öğrenme ve öğretme yolculuğunda elinden gelen tüm gayreti gösteren, öğrencilerine her alanda rehberlik yapan, onların bilimsel, kültürel, sosyal ve duygusal açılardan da çok yönlü olarak yetişmelerine katkı sağlayan bütün meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü  en içten duygularla kutluyorum. 

 

İstanbul'umuzda birlikte eğitim süreçlerini sürdürdüğümüz sizlerin ve öğrencilerimizin daima yanınızdayız. Güçlü yarınlara dünyada söz sahibi bir ülke olarak girmemizi sağlayacak nesillerin yetişmesi, muhakkak ki büyük bir özveri ve azimle çalışan siz fedakâr öğretmenlerimizin gayretleriyle gerçekleşiyor.

 

Bu büyük sorumluluğun bilincinde olan siz değerli öğretmenlerimizi, yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için gösterdiğiniz üstün gayretten dolayı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Hiç duraksamayan öğrenme ve öğretme yolculuğunuzda hepinize üstün başarılar diliyorum.

 

Öğretmen, öğretmekle yetinmeyen bununla birlikte eğiten, yetiştiren, terbiye eden, öğrencisinin içindeki cevheri ortaya çıkaran ve işleyen, ruhlara mimarlık yapan  bir zanaatkârdır.

 

Merhum Nurettin Topçu: 'Öğretmen ruhların sanatkarı ve gençliğin mimarıdır.' diyor. Duyulardan kalbe inip, kalbin yangınıyla ruhlara dokunabilmeliyiz. Öğrencilerimizin şefkati, merhameti ve erdemi bir meleke hâline getirmelerini önemsemeliyiz. Geleceğimizi eğitimle, ilimle, bilimle ve irfanla imar ederken sınıflarımıza ruhumuzu ortaya koyarak girmeliyiz.

 

Eğitimin değerlerimizi ve kültürümüzü yeni kuşaklara aktarmak; iyi ve erdemli insanlar yetiştirmek için elimizdeki en önemli imkânlardan biri olduğunu biliyoruz.

 

Yarınlarımızda sizlerin güzel ülkemizin emin adımlarla sürdürdüğü yürüyüşünde öncü olmaya, özveri ile çalışmaya devam edeceğinize yürekten inanıyorum.

 

Bu duygularla Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, bütün meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

 

Başta "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." diyen Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, yakın zamanda Taksim ve Gaziantep Karkamış'taki menfur saldırılarda hayatını kaybeden Arzu ve Ayşenur öğretmenlerimize, kutsal vazifesini yerine getirirken görevi başında şehit düşen eğitimcilerimize ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Uzun yıllar boyunca öğrencilerini hassasiyetle, büyük bir fedakârlıkla yetiştirmiş, bugün artık emekli olmuş öğretmenlerimize de, sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler dileğimi tekrarlıyorum.

 

Eğitimin dönüştürücü gücü olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.

 

                                                                                                   

                                                                                                                                               Levent Yazıcı

 

                                                                                                                                İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.