İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM İKİNCİ DÖNEM MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM İKİNCİ DÖNEM MESAJI

6 Şubat itibarıyla 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının ikinci dönemine başlayacak olmanın heyecanını ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. İkinci dönemin ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ederim.

Ülkemizin bugünü, yarını ve geleceği çocuklarımızın mutluluğu için eğitim öğretim faaliyetlerimizi başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz. Eğitim, kişiye düşünme, algılama kabiliyeti ve karakter kazandıran, millî, manevi değerleri özümseten, insanı yetiştirme ve geliştirme işidir. Şahsiyet sahibi erdemli bir toplum inşası ancak eğitimle mümkündür. Önemli olan bu şuurun farkında olarak kadim değerlerimizi güçlü yarınların gerektirdiği şartlara ustalıkla uyarlayabilmektir. Dünya hızla değişirken çalışmalarımızı sürekli güncelleyip faaliyetlerimize yenilikler katarak ilerliyoruz.

Eğitim yolculuğundaki faaliyetlerimiz her geçen gün bizi daha ileriye taşırken, hiç şüphesiz öğrencilerimizin sağlıklı bir okul ikliminde eğitim öğretime devam etmeleri tüm eğitim camiamızın gayretleriyle doğrudan bağlantılı. Zira okul iklimi, yeni dönemde de hepimizin ortak hassasiyetiyle gelişecek. Bu çerçevede öğrenmeye, analiz etmeye ve meraklanmaya katkı sunan çalışmalarımızı hep birlikte ikinci dönem de sağlıklı bir şekilde yürüteceğiz.

Tatil boyunca çocuklarımız Bakanlığımız tarafından ilk defa hayata geçirilen "Kış Okulu" uygulaması ile Bilim Sanat Merkezlerimizde açılan "matematik" ve "İngilizce" öğrenmeyi eğlenceli hale getiren faaliyetler içerisinde bulundular. Bu programlarla ilgi alanlarını keşfetme imkânı bulan öğrencilerimiz, ikinci döneme de hazırlıklı başlıyorlar.

Okul öncesi eğitime devam eden öğrencilerimiz için Bakanlığımızca başlatılan ücretiz yemek uygulamasının hazırlıkları tamamlandı. Böylelikle sevgili çocuklarımız ikinci dönemin ilk gününden itibaren bir öğün ücretsiz yemek imkânından yararlanabilecekler.

Bakanlığımızın öncülüğünde başlatılan mesleki eğitimdeki dönüşümler, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması yönündeki çalışmalar, köylerimizin kalbi olan köy yaşam merkezi açılışları, eğitimde fırsat eşitliğinin arttırılması kapsamındaki adımlar, ihtiyaç olan her noktaya hastane sınıflarının kurulması, öğretmenlerimizin mesleki gelişimini odak alan Öğretmenlik Meslek Kanunu gibi birçok proje ve çalışmalarla ilham veren gelişim yolculuğumuzu, hep birlikte omuz omuza güçlü eğitim ailemiz ve tüm paydaşlarımızla beraber ikinci dönem de sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle ikinci dönemin çalışmalarımıza ayrı bir soluk getirmesini diliyorum. Eğitime dair hedef ve hayallerimizi çok yönlü bir bakış açısı ve kendini sürekli yenileyen bir anlayışla gerçekleştirebilmek umuduyla...

 

                                                                                                  Levent YAZICI

 

                                                                                      İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.