İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI ARZU ÖĞRETMENİN GÖREV YAPTIĞI OKULA ZİYARETTE BULUNDU

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında hayatını kaybeden Arzu öğretmen, görev yaptığı okulda anıldı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI ARZU ÖĞRETMENİN GÖREV YAPTIĞI OKULA ZİYARETTE BULUNDU

13 Kasım'da İstiklal Caddesi'nde yaşanan hain terör saldırısında şehit olan Arzu Özsoy, Öğretmenler Günü münasebetiyle görev yaptığı okulda düzenlenen programla anıldı.

Şehit Öğretmen Özsoy'u anmak için düzenlenen programa İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Eyüpsultan Kaymakamı Sayın İhsan Kara, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Eyüpsultan Belediye Başkanı Sayın Deniz Köken, ve Özsoy'un meslektaşları katıldı.

Vali Yerlikaya eşliğinde Arzu öğretmen için oluşturulan köşeye karanfil bırakarak okuldaki öğretmenlerle sohbet eden Yazıcı, "Taksim'de ve Gaziantep'in Karkamış ilçesinde meydana gelen hain terör saldırılarında hayatını kaybeden güzel ülkemizin adanmış öğretmenlerinden biri olan Arzu Öğretmenimizi, öğrencimiz Yağmur'u ve Ayşenur öğretmenimizi bu saldırılarda kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Öğretmenlerimiz ve yavrumuzun adları okullarımızda yaşayacak. Sayın Bakanımızın talimatıyla Öğretmenimiz Arzu Özsoy'un ismini Düğmeciler Anaokulu'na, evladı Yağmur'un adını ise öğrencisi olduğu Bağcılar Mehmet Niyazi Altuğ Anadolu Lisesi'nin konferans salonuna verdik. Bu vesileyle kutsal vazifesini yerine getirirken görevi başında şehit düşen tüm eğitimcilerimize, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yazıcı, okuldaki anma programı sonrası beraberindeki heyetle birlikte Arzu öğretmen ve kızı Yağmur'u kabirleri başında ziyaret etti.

25-11-202225-11-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.