İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR, ÇATALCA FERHATPAŞA İLKOKULU'NDA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, Çatalca Ferhatpaşa İlkokulu'nda öğretmenlerle bir araya geldi. Okul ziyareti kapsamında, öğretmenler odasında öğretmenlerle buluşan Yentür, eğitim öğretimle ilgili önemli mesajlar verdi.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ DOÇ. DR. MURAT MÜCAHİT YENTÜR, ÇATALCA FERHATPAŞA İLKOKULU'NDA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU

Yentür, "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nda tüm öğretmen arkadaşlara başarı ve kolaylıklar diliyorum. Öğretmenlik, hayati bir rol oynayan kutsal bir meslektir. Öğretmenler, çocukların hayatında anneden ve babadan sonraki en önemli kişidir," dedi.

 

Eğitimin sadece bilgi aktarımından ibaret olmadığına dikkat çeken Yentür, "Öğretmenlerimiz çocuklarımıza hayatta karşılaşacakları zorluklara karşı donanımlı hale gelmeleri için rehberlik ediyor. Yaptığınız her davranış, söylediğiniz her cümle, bu çocukların hayatında derin izler bırakabilir," ifadelerini kullandı.

 

Müdür Yentür, öğretmenlerin öğrencilerin farkındalık kazanmasında büyük rol oynadığına vurgu yaparak, "Her bir çocuğa ayrı bir değer, ayrı bir zaman ve ayrı bir farkındalıkla yaklaşmalıyız. Eğitimdeki en önemli görevimiz, bu çocuklarda farkındalık oluşturmaktır," dedi.

 

Öğretmenlerin duygusal bağının önemine değinen Yentür, "Bu çocuklar size bir kurtarıcı olarak bakıyorlar. Bu nedenle bu kutlu yolda size başarılar diliyorum. Allah yardımcınız olsun" şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Ziyaret, karşılıklı sohbet ve temennilerin ardından sona erdi.

26-09-202326-09-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.