İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE YETİM VAKFI ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Yetim Vakfı, 6-18 yaş grubundaki yetim ve öksüz çocuklara yönelik olarak sosyal uyum desteği ve değerler eğitimi çerçevesinde gerçekleştirilecek faaliyetler ve atölye programları için iş birliği protokolü imzaladı. Protokolü, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Mücahit Yentür ve Yetim Vakfı Başkanı Murat Yılmaz birlikte imzaladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE YETİM VAKFI ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

İmza töreninde söz alan İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Mücahit Yentür şunları belirtti: "Eğitim, bir toplumun temelini oluşturan ve geleceğimizi şekillendiren bir unsurdur. Bu nedenle, eğitimin kalitesini ve erişilebilirliğini artırmak amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışmak büyük bir değer taşıyor. Bugün Yetim Vakfı ile birlikte hayata geçireceğimiz bu protokolle, eğitimde daha yüksek bir standardı hedefleyen, dezavantajlı gençlere yardımcı olmayı ve onları geleceğin başarılı bireyleri olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz."

 

Protokol, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi okullarda eğitime devam eden yetim ve öksüz çocukların yaşadıkları dezavantajlı durumlarla başa çıkmalarını desteklemeyi hedefliyor. Protokol kapsamında, Vakıf tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğü onayıyla gerçekleştirilecek yüz yüze ve çevrim içi atölyeler düzenlenecek. Ayrıca, bu atölyelerde eğitim verecek uzman kişiler, Vakıf tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğü onayıyla görevlendirilecek.

 

Protokolün temel esaslarına göre, gerçekleştirilecek çalışmalar mevzuata ve bilimsel çerçeveye uygun olacak. İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Yetim Vakfı, sosyal uyum desteği ve atölye süreçlerini iş birliği içerisinde yürütecek. Ayrıca, atölye programlarına katılacak öğrencilere ve ailelerine gönüllülük esasına göre ve veli onamı alınarak eğitim verilecek.

 

Sosyal Uyum Destek süreci boyunca, öğrencinin durumu hakkında periyodik olarak okul rehber öğretmenine, Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine ve İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bilgilendirme raporları sunulacak. Bu protokolün sekretaryası ve diğer yönlendirmeler, İl/İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesi tarafından gerçekleştirilecek.

 

26-10-202326-10-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.