İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN "DİN ÖĞRETİMİ ÇALIŞTAYI" DÜZENLENDİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "Din Öğretimi Çalıştayı" Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in teşrifleriyle Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşti.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN

İstanbul genelindeki tüm kademelerde din öğretimi alanında var olan sorunları tespit etmek, öneri, imkân ve fırsatları değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen çalıştay, Fatih Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlendi.

Çalıştayın açılışına Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Nazif Yılmaz, İstanbul Valimiz Sayın Davut Gül ve İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, akademisyenler, öğretmenler, idareciler, okul aile birliği temsilcileri, sivil toplum kuruluşları mensupları ve din görevlileri katıldı.

Çalıştayda; okul öncesi, ilkokul, ortaokul, imam hatip ortaokulu, hafızlık programı uygulayan imam hatip okulları, imam hatip liseleri, proje imam hatip liseleri, genel liseler ve Aşina Projesi başlıklarında dokuz komisyon çalışması yapıldı.

Çalıştay kapsamında Bakanımız Sayın Tekin, Valimiz Sayın Gül ve Müdürümüz Sayın Yentür, açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Çalıştayda, tüm öğretim kademelerindeki din derslerinin değerlendirilmesi, güncel öğretim yöntem ve tekniklerin kullanılması, öğretimde teknoloji adaptasyonu süreçleri ile ilgili birçok konu başlığı ele alınırken, yeni öğretim uygulamaların tespitine yönelik çalışmalar yer aldı. Bu bağlamda çalıştayın güncel ve yetkin bir din öğretim programına önemli bir alt yapı oluşturacağı öngörülüyor.

 26-11-202326-11-202326-11-202326-11-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.