İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İKİNCİ DÖNEM MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İKİNCİ DÖNEM MESAJI

İki hafta süren bir tatilin ardından 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ikinci dönemine başlamış olmanın heyecanını ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin bugünü, yarını ve geleceği çocuklarımızın mutluluğu için eğitim ve öğretim faaliyetlerimizi ara vermeden kararlı bir şekilde sürdürmekteyiz. İkinci dönemin ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ederim.

Birinci dönem salgın koşullarında zorlu bir mücadele vererek eğitim ve öğretime kesintisiz bir şekilde devam ettik. İkinci dönem de aynı azmi ve kararlılığı göstererek ara vermeden devam etmeyi hedefliyoruz. 

Eğitim, kişiye düşünme, algılama kabiliyeti ve karakter kazandıran, millî, manevi değerleri özümseten, insanı yetiştirme ve geliştirme işidir. Şahsiyet sahibi erdemli bir toplum inşası ancak eğitimle mümkündür. Önemli olan bu şuurun farkında olarak kadim değerlerimizi güçlü yarınların gerektirdiği şartlara ustalıkla uyarlayabilmektir. Dünya hızla değişirken Müdürlüğümüz bu bağlamda çalışmalarını her an kendini güncelleyen bir anlayışla yenileyip faaliyetlerine vizyon katarak ilerliyor.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, eğitim süreçlerinin bütünlüğü düşüncesinden hareketle okul, çocuk, öğretmen ve velilerimize ilişkin tüm süreçlere düşünce ve uygulama açısından katkı sunuyor. Güzel ülkemiz ve çocuklarımız bize daha çok çalışma ilhamı ve imkânı veriyor. Güçlü yarınlara koşar adım ilerlerken çocuklarımız için kalbimizde filizlenen şevk ve azimle çıkıyoruz yola. Bakanlığımız öncülüğünde, eğitimde tutulacak ana yolda, gidilecek temel istikameti gösteren anlayış doğrultusunda, kurum kültürümüze ve etkinliklerimize kattığımız bakış açısıyla bir dizi projeyi uygulamaya devam ediyoruz.

İlham veren gelişim yolculuğumuzu, hep birlikte omuz verdiğimiz projelerimizi, geçtiğimiz günlerde eğitim ailemize katılan 7500 öğretmenimizi dahil ederek tüm paydaşlarımızla beraber ikinci dönem de sürdürmeye devam edeceğiz.

Unutmayalım ki, eğitim ortamlarımızda fark yaratan projeler ve bütün uygulamalar ancak öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin yüksek katılımı hâlinde amacına ulaşabilir. 

Öğrendiğimiz zaman kendimizi, okulumuzu ve hayatımızı yeni baştan keşfederiz. Bu duygu ve düşüncelerle ikinci dönemin çalışmalarımıza ayrı bir soluk getirmesini diliyorum. Eğitime dair hedef ve hayallerimizi bütüncül bir bakış açısı ve kendini sürekli yenileyen bir anlayışla gerçekleştirebilmek umuduyla...

Levent YAZICI 

                                                                                      İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.