İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ ÖZER, DENİZLİ'DE DÜZENLENEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer, son 20 yılda tüm alanlarda olduğu gibi eğitimde de devasa yatırımların yapıldığını söyledi.
BAKANIMIZ ÖZER, DENİZLİ'DE DÜZENLENEN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer, Denizli'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Bakanımız Özer, konuşmasında son yirmi yılda tüm alanlarda olduğu gibi eğitimde de devasa yatırımların yapıldığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ülkenin evlatlarının eğitime çok rahat bir şekilde ve ücretsiz bir şekilde erişebilmesi için tüm Türkiye'de yeni okullar ve derslikler yapıldığını belirten Özer, öğretmen sayısının da artırıldığını kaydetti.

Bakanımız Özer, cumhuriyetin birinci yüzyılında, eğitimdeki gecikmenin son yirmi yılda telafi edildiğini belirterek şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı şey ne? Bu ülkenin evlatlarının din, dil, mezhep, cinsiyet ayrımı yapmadan bu kültürel iktidarın bir parçası olmasını sağlamak. İşte bunun için Türkiye, tüm alanlarda sadece eğitim alanında değil; yepyeni bir dil oluşturdu, yepyeni bir hikâye oluşturdu ve bu hikâyeyi Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Yüzyılı ismiyle cumhuriyetin ikinci yüzyılı için yepyeni bir aşamaya taşıdı."

Bakanımız Özer, açılış programının ardından Denizli'de bir tekstil atölyesini ziyaret ederek burada çalışanlarla sohbet etti.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.