İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLÎ TEKNOLOJİ HAMLESİ ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

Türkiye'nin teknolojik yetkinliğini geliştirmek ve etki gücü yüksek projelerin hayata geçirilmesine katkı sağlamak amacıyla Müdürlüğümüz Öğretmen Akademileri öncülüğünde Teknoloji Akademisi ve T3 Vakfı iş birliği ile hayata geçirilen "Milli Teknoloji Hamlesi Öğretmen Akademileri" öğretmen eğitimlerinin ikinci kuru "Robotik ve Kodlama Eğitimleri" dört farklı merkezde başladı.
MİLLÎ TEKNOLOJİ HAMLESİ ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

Gerçekleştirilen iş birliğiyle proje geliştiren, üreten ve ülkemizin teknolojik gelişimine katkı sunacak öğrenciler yetiştirecek olan öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel anlamda gelişimlerine katkı sunulması hedefleniyor.

Proje kapsamında ilk kurda "3D Tasarım ve Üretim" eğitimi alan öğretmenlerimiz, ikinci kurda "Robotik ve Kodlama" eğitimine devam ederek, üçüncü kurda "Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti" eğitimini alacaklar.

Branş farkı gözetmeksizin tüm öğretmenlerimizin başvurusuna açılan eğitimler eş zamanlı olarak 4 farklı merkezde Üsküdar, Pendik, Eyüp ve Bayrampaşa Deneyap Teknoloji Atölyelerinde yapılmak üzere 20 farklı seçenekle başvuruya açıldı. Öğretmenlerimizin tercihleri sonucunda  9 farklı atölyede eğitimlere başlandı.

Öğretmenlerimizin yoğun ilgi gösterdiği Robotik ve Kodlama eğitimlerinde öğretmenlerimiz; temel robotik kavramları, akış diyagramları, karar ve döngü yapıları, motor ve sensör kullanımları ile uzaktan robot kontrolü gibi konularda eğitim alacaklar. Eğitimlerde Lego Education serisi içerisinde yer alan Lego Mindstorm EV3 motor kullanılacak.

İki kurum arasında imzalanan protokolle Milli Teknoloji Hamlesi Öğretmen Akademileri kapsamında yeni dönemde Yapay Zekâ, Siber Güvenlik, Yazılım Teknolojileri, İleri Robotik, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Enerji Teknolojileri, Mobil Uygulama, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji gibi farklı başlıklarda eğitimler planlanmaya devam edilecek.

 

 

 18-05-202218-05-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.