İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MAÇKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ALAN ŞEFLERİ TOPLANTISI

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin alan şefleri toplantısına katıldı.
MAÇKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ALAN ŞEFLERİ TOPLANTISI

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Sayın Kemal Varın Numanoğlu ile Eğitim Politikaları Daire Başkanı Sayın Recep Altın İstanbul ziyaretleri sırasında Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin alan şefleri toplantısına katıldı.

Müdür yardımcıları ve alan şefleri ile bir araya gelen Numanoğlu, mimari yapısı ve merkezî konumu ile okulun önemini vurguladıktan sonra mesleki ve teknik eğitim alanında nitelikli ve köklü okullara destek vererek onları daha güçlü hale getirmeyi hedeflediğini dile getirdi.

Genel Müdürümüz Numanoğlu, alan şeflerinin uygulanmakta olan eğitim programlarına ilişkin görüşlerini dinledikten sonra sektör ve üniversiteler ile iş birliğinin önemini vurguladı. Öğrencilerin mesleki eğitime ilgisini çekmek için okullarımıza ve öğretmenlerimize önemli görevler düştüğünü, marka değerler ekleyerek sertifikasyon çalışmaları ile kalitenin arttırılabileceğini ifade etti.

Genel Müdürümüz Numanoğlu şöyle konuştu:  "Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gibi nitelikli ve köklü okullarımızı elit okullar hâline getirmemiz ve bunu sürdürülebilir kılmamız gerekiyor. Bu tarz okullarımıza destek olmayı hedefliyoruz. Özellikle sertifikasyon yoluyla üniversiteler ve sektörle işbirliği yaparak, köklü okullarımıza öğrencilerin ilgisini artıracak girişimlerde bulunabiliriz. Sertifikasyona bir marka değer  ekleyerek kaliteyi artırabiliriz."

 

04-10-202104-10-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.