İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇATALCA TELAFİDE BEN DE VARIM

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Çatalca'da Çakıl İlkokulu ile Ortaokulunda Telafide Ben de Varım etkinliğine katıldı.
ÇATALCA TELAFİDE BEN DE VARIM

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, Çatalca'da Çakıl İlkokulu ile Ortaokulunda Telafide Ben de Varım etkinliğine katıldı. Bowling, mini golf oynayan ve çocuklarla su savaşı yapan Bakanımız Selçuk, okul bahçesine "Ziya Öğretmen Ağacı" adı verilen zeytin ağacını dikti.

 Eğitim Her Yerde

Etkinliğin ardından Bakanımız Selçuk, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Telafide Ben de Varım programının tüm Türkiye'de devam ettiğini belirten Bakanımız Selçuk açıklamasında şunlara yer verdi: "Türkiye'de yaklaşık 8 milyon öğrenci, 22 bin okulumuzda. Bunun yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve diğer bakanlıklarımızın mekânları, atölyeleri, kütüphaneleri, müzeleri dâhil olmak üzere her yerde faaliyetlerimiz var ve çok hızlanarak devam ediyor, katılım artıyor. 300 bin civarında öğretmenimiz de katılıyor buna. Öğretmenlerimiz hem öğretmen olarak katılıyor hem de kendileri de Telafide Ben de Varım etkinliklerini yapıyorlar. Halk oyunları oynuyorlar, enstrüman çalışması yapıyorlar, paintball oynuyorlar, kendi aralarında eğleniyorlar, doğa yürüyüşü yapıyorlar."

 Eğlenceli Bir Süreç

Çocukların, etkinliklerin birçoğuna kendisinin de katılmasını istediğini dile getiren Bakanımız Selçuk, "Katıldım, hatta ilkokul birinci sınıf öğrencileriyle su savaşı yaptık. Çok da adil olmadı çünkü hepsi aynı anda bana su sıktı. Gerçekten eğlenceli bir süreç devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Bakanımız Selçuk, "Bu etkinlikler geleneksel hâle gelebilir mi?" sorusuna, "Yaz okulu diye tabir ettiğimiz çalışmalar aslında toplumun her kesiminin ihtiyacı olan çalışmalar. Bazı velilerimiz elbette kendi çocukları için bu tür planlamalar yapıyorlar. Millî Eğitim Bakanlığı olarak salgından bağımsız olarak da bu faaliyetlerin devamı noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı şekilde devam edeceğiz." karşılığını verdi.

Bakanımız Selçuk, velileri de etkinliklere davet etti.

 

10-07-202110-07-202110-07-202110-07-202110-07-202110-07-202110-07-202110-07-202110-07-202110-07-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.