İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRT EBA TV Destek Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürümüz ve TRT İstanbul Bölge Müdürü TRT EBA TV çalışmalarını yürüten öğretmenlerimize ve TRT ekibine destek ziyaretinde bulundu.
TRT EBA TV Destek Ziyareti

Bütün dünya gibi Türkiye'nin de zorlu bir süreçten geçtiği koronavirüs salgınında çocuklarımızın eğitimi için çaba gösteren öğretmenlerimizin anlattığı dersler önem arz ediyor.  Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında milyonlarca öğrencinin eğitim sürecinde, TRT ile Millî Eğitim Bakanlığımız ortak çalışıyor. Özverili bir çalışmayla rekor sayılacak bir sürede 3'ü SD, 3'ü de HD olmak üzere 6 kanal yayına hazır hâle getirildi. Bu sayede TR EBA TV uzaktan eğitim sürecinin önemli bileşenlerinden biri hâline geldi.  Sınıfların stüdyoya, stüdyoların sınıfa çevrildiği uzaktan eğitimde temel amaç, okullarda yapılan birçok faaliyetin elbette tümüyle aynı şekilde evde yapılması değil. Temel amaç, çocuklarımızın eğitimden kopmaması, okullarından, sınıflarından, derslerinden soğumamalarıdır.

Ders Çekimleri ve Veli Kuşağı Programı

Millî Eğitim Bakanlığımızın TRT iş birliği ile yürüttüğü uzaktan eğitim çalışmaları İstanbul'da 5, Ankara'da 3 stüdyoda sürüyor. Uzaktan eğitim kapsamında her geçen gün zenginleşen TRT EBA TV ders çekimlerinin yapıldığı okullardan biri Üsküdar Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi. Ayrıca okulumuzda uzaktan eğitimlerini evde sürdüren çocukların ailelerine yönelik başlatılan veli kuşağı programlarının çekimleri de yapılıyor. 

Bu çerçevede Üsküdar Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki TRT EBA TV çalışmalarını büyük bir gayretle yürüten öğretmenlerimize ve TRT ekibine destek ziyareti yapıldı. Ziyarete Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Sayın Songül Koçer,  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı,  İstanbul TRT Bölge Müdürü vekili Sayın Metin Tuğtağ ve TRT İç Yapılar Dairesi Başkan Yardımcısı Sayın Kamber Koytaviloğlu katıldı.

Destek ziyaretinde ayrıca uzaktan eğitim ders çekim süreci ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

08-04-202008-04-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.