İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avcılar Halk Eğitimi Merkezi

Avcılar Halk Eğitimi Merkezi, maske üretimine başladı.
Avcılar Halk Eğitimi Merkezi

Avcılar Halk Eğitimi Merkezindeki öğretmenlerimiz Murat Kölük Devlet Hastanesi'nde görev yapan sağlık personelinin kullanması amacıyla gönüllü olarak maske üretimine başladı. İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Barış Yıldız'ın önerisi üzerine Halk Eğitimi Merkezi'ndeki tekstil öğretmenleri gönüllü olarak bu çalışmada yer aldı. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından satın alınan kumaşlar, hafta sonunda iki kez dezenfekte edilen İHKİB İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dikiş atölyesine getirilerek, kesildikten sonra maske üretimine geçildi.

Gönüllü olarak dikiş makinesine oturan öğretmenlerimizden Gülseren Pekersen, bu hassas dönemde üzerlerine düşen görevi seve seve yaptıklarını belirterek, özellikle yaşlıların evden çıkmamasına yönelik çağrı yaptı.

Avcılar İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Erkan Yıldırım ise, Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi yöneticileri ile görüştüklerini, görevlilerin kullanabileceği maske hazırlamaya karar verdiklerini belirterek, "Ülkemizde son dönemde karşılaştığımız koronavirüse karşı sağlık görevlilerimizin kullanması amacıyla maske üreterek, Halk Eğitim Merkezi'mizde gönüllü çalışan personelimiz ile birlikte çorbada bir tuzumuz olmasını istedik. Bu sıkıntılı süreçten bir an önce kurtulmayı umut ediyoruz." şeklinde konuştu.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.