İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İBB´den Amatör Spor Kulüplerine ve Okul Spor Salonlarına Malzeme Desteği

İBB´den Amatör Spor Kulüplerine ve Okul Spor Salonlarına Malzeme Desteği

Törene, İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğünün düzenledği Amatör Spor Kulüplerine ve Okul Spor Salonlarına Malzeme Dağıtım törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İstanbul Spor Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez, Amatör Spor Kulüpleri temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Biz amatör spor kulüplerin içerisinden geliyoruz. Amatör kulüplerine, mahalledeki gençlere ve onların spor yapmasına destek vermek bizim de en önemli görevimiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bizler Türkiye içerisindeki 13 bin amatör kulübe yaklaşık 35 milyon TL’lik ayni ve malzeme desteği veriyoruz. Bu yapılan destekler tabi ki yeterli değil. Bugün burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımız bin tane amatör spor kulübüne, bin tane okul spor kulübünü malzeme dağıtıyor. Ben bu çalışmadan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“İBB Spor Kulübü Türk sporunun lokomotifidir”

İBB Başkanı Mevlüt Uysal’a teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Bakan Osman Aşkın Bak, “İçinizden bu ülkenin bayrağını göndere çekecek Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları istiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Türk sporunun lokomotifidir. Orada olimpiyat şampiyonları, Avrupa şampiyonları ve dünya şampiyonları çıkmıştır. Ben inanıyorum ki bu salondan sizlerin içinizden yeni şampiyonlar çıkacak” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB olarak amatör spor ve okulların spor kulüplerine malzeme desteği verdiklerini belirterek, "180 okulumuzun bahçesinde spor salonu yaptık. Şu anda yaklaşık 35 spor salonumuzun yapımı devam etmekte. Yine 140 spor salonumuzun yapımı planlanmış vaziyette. Toplamda 265 okulumuzun bahçesinde spor salonumuz bitmiş olacak." dedi.

Uysal, "Destek Bizden, Başarı Sizden" sloganıyla Cebeci Spor Kompleksi´nde düzenlenen, "Amatör Spor Kulüpleri ve Okul Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı" töreninde yaptığı konuşmada, spora destek sunmaya devam edeceklerini söyledi.

20 branştaki bin kulübe malzeme dağıtımı yaptıklarını ifade eden Uysal, "Bu malzeme dağıtımının törenini burada gerçekleştiriyoruz ama ekiplerimiz 370 bin malzemeyi okullara ve amatör kulüplerine dağıtacaklar." diye konuştu.

Gençlere spor malzemeleri dağıtımının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın İBB Başkanlığı döneminde başladığını hatırlatan Uysal, şöyle konuştu:

"Eğer bugün sporda, spor tesislerinde önemli bir mesafe alındıysa o günlerde başlayan çalışma, o dönemde atılan adımların sayesinde gelindi. Şu anda biz, İstanbul´da İBB olarak amatör spor kulüplerimize ve okullarımıza destek oluyoruz. Toplamda 180 okulumuzun bahçesinde spor salonu yaptık. Şu anda yaklaşık olarak 35 spor salonumuzun yapımı devam etmekte. Yine 140 spor salonumuzun yapımı planlanmış vaziyette. Toplamda 265 okulumuzun bahçesinde spor salonumuz bitmiş olacak."

İBB olarak gençlerin spor yapması için gayret gösterdiklerini vurgulayan Uysal, gençlerin spor yapmalarını, sağlıklı olmalarını ve geleceğe daha iyi hazırlanmaları gerektiğini kaydetti.

Uysal, özellikle Cebeci Spor Kompleksi´ni dolduran gençlere seslenmek istediğini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gençler, bugün protokolde oturan, bakanımızdan, belediye başkanlarımıza, kaymakamımızdan genel müdürümüze kadar her biri geçmişte sizler gibi öğrenciydi. Sizler gibi bu salonlardan, bu sıralardan geçti. Eğer, spor yaparsanız, iyi çalışırsanız, sağlıklı olursanız, bir gün sizlerden birileri o koltuklara oturacak. Amacımız sizleri bu koltuklara daha iyi hazırlamak. O zaman ülkemiz daha iyi olsun, daha iyi gelişsin. Bizim yaptıklarımızdan daha iyisin yapınız istiyoruz."

15 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan İstanbul’da 3 milyon öğrencinin Eğitim Öğretim hayatına devam ettiğini vurgulayan İstanbul Millî Eğitim Müdürü Ömer Yelkenci, şunları söyledi:

 “Biz inanıyoruz ki öğrencilerin akademik gelişiminin yanında, manevi gelişim ve sosyal gelişimine de katkıda bulunabilmeliyiz. Bu anlamda sosyal gelişim alanında da spor eğitiminin, beden eğitiminin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu noktada çalışmalarımıza devam ederken elbette ki eğitimin sadece Millî Eğitim Bakanlığı’nın işi olamayacak kadar geniş bir alanı kapsadığını bilen ve bunun sorumluluğunu üstlenen insanlar olarak, başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere ve onun ekibine huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.”

İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan 184 spor salonunda öğrencilere hizmetlerinin devam ettiğini vurgulayan Yelkenci, sözlerini şöyle tamamladı:

“ Bunun yanında yine Büyükşehir Belediyemiz 31 tane salonumuzun inşaatını yürütmekte ve 40 tane salonu da planına almış bulunmaktadır. Şunu da özellikle ifade etmek isterim ki son dönemde Bakanlığımız da okullarını spor salonlarını da planlayarak inşa etmektedir. Bu anlamda İstanbul’umuzda Büyükşehir Belediyemiz’ in yaptıkları dâhil olmak üzere toplam 706 okulumuzda spor salonu bulunmaktadır. Spor salonu desteği yanında bugün ki programda gerçekleştirmekte olan öğrencilerimize spor malzemesi katkısı da Büyükşehir Belediyemiz’ in bize eğitim alanında büyük bir desteğidir. Bu noktada bu duygu ve düşüncelerle tekrar Büyükşehir Belediye Başkanımız Kıymetli Mevlüt Uysal’a huzurlarınızda ve onun ekibine teşekkür ediyor. Saygılar sunuyorum. Hayırlı olsun.” 

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Başkan Mevlüt Uysal ve beraberindekiler, spor kulüplerine malzemelerini dağıttı. Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci programa katılan öğrencilerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi. 

30-11-201730-11-201730-11-201730-11-201730-11-201730-11-201730-11-201730-11-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.