İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BÜTÇE YÖNETİMİ BÖLGE TOPLANTISI İSTANBUL'DA YAPILDI

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Marmara Bölgesi'ndeki Hayat Boyu Öğrenme kurum yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen bütçe uygulamalarına ait bilgilendirme toplantısı Kabataş Erkek Lisesi'nde gerçekleşti.
HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BÜTÇE YÖNETİMİ BÖLGE TOPLANTISI İSTANBUL'DA YAPILDI

Toplantı Beşiktaş Kaymakamı Sayın Önder Bakan, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İl ve ilçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve Marmara Bölgesi'ndeki İstanbul Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerindeki Hayat Boyu Öğrenme kurumlarının yöneticilerinin katılımıyla Kabataş Erkek Lisesi Hamdi Saver Toplantı Salonunda yapıldı.

Ödenek isteme, ödeme usul ve esasları, harcama şekilleri, mevcut ödeneklerin harcanıp harcanmama sorumluluklarının değerlendirilmesi ve örnek uygulamalar konuları toplantıda görüşüldü.

İl Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, hayat boyu öğrenme faaliyetlerini çok önemsediklerini, herkese dokunan bir yapısının olduğunu, hayat boyu öğrenme birimimizin gayretli çalışmalarının olduğunu istenilen hedeflere hep birlikte ulaşacaklarını ifade etti.

Yazıcı, katılımcılara hitaben şunları söyledi: "Millî Eğitim Bakanlığımız yürüttüğü yoğun çalışmalar içerisinde Hayat Boyu Öğrenmeye çok özel bir yer veriyor. Hayat Boyu Öğrenme sadece eğitim öğretimin temel etkenlerinden bir tanesi değil, aslında bir ülkenin topyekûn gelişimi için çok önemli bir nokta oluşturuyor. Bu çerçevede Millî Eğitim Bakanlığımızın yürüttüğü özel projelerdeki gündemimizde olan "Aile Okulu" gibi çalışmalarda özellikle topluluğun her kesimine yaygınlaşmayı hedeflediğimiz çalışmalar yürütüyoruz. Bir yandan okula devam edememiş kadınlarımız için çalışma yürütürken bir yandan yeniden meslek edindirme, hayat boyu öğrenme kültürünü yaygınlaştıracak şekilde bütün insanlarımıza kültürden sanata, sanattan spora, farklı meslek gruplarından dil becerilerine kadar farklı şekillerde insanımızı yetiştirmeye dönük çalışmalar yürütüyoruz."

Konuşmasında halk eğitim merkezi müdürlerinin çalışmalarıyla ivme kazanan faaliyetlere değinen Yazıcı, toplantının bu yönüyle Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülen çalışmalar içerisinde halk eğitim yöneticilerinin teknik becerilerini geliştirmek ve karşılaşılabilen güçlükler noktasında çalışmalara destek olmak üzere planladığını dile getirdi.

Çalışmaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti aktaran Yazıcı, "Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz Türkiye genelinde bu çalışmayı eş zamanlı olarak yürütüyor. Bu noktada kadim kültürlerin kesişim noktası İstanbul'umuzda birlikte olmak gerçekten çok kıymetli. Bunları yerinde görmek, o bağı kurmak, bir eğitimcinin farklı bakış açıları kazanmasına yardımcı oluyor." dedi.

Toplantının öğrenme fırsatı sunduğunu vurgulayan Yazıcı, ilerleyen süreçte yürütülen birçok çalışmaya, etkileşim içinde özgün ve farklı boyutlar kazandırılabileceğini ifade etti. 

Yazıcı, konuşmasının sonunda Millî Eğitim Bakanlığımızın düzenlediği çalışma için Bakanlık, Genel Müdürlük ve il yöneticilerine teşekkür etti.

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.