GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİK HAFTASI BAŞLIYOR
Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüz, Mayıs ayının son haftasını "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlik Haftası" olarak ilan etti. Türkiye genelindeki tüm okullarda gerçekleştirilecek olan bu özel hafta, öğrencilere unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları öğretmek ve bu oyunları keyifle oynamalarını sağlamak amacıyla düzenleniyor.![GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİK HAFTASI BAŞLIYOR](/meb_iys_dosyalar/2024_05/27165028_9e692e37bd314018ad76965f1721b93f.jpg)
28 Mayıs 2024 Salı günü gerçekleşecek şenliğe, İstanbul Başakşehir'deki Ahmet Kabaklı İlkokulu, saat 09.30'da İl Müdürümüz Murat Mücahit YENTÜR'ün katılımıyla ev sahipliği yapacak. Aynı günün devamında saat 11.00'de Arnavutköy'deki İBB Evliya Çelebi İlkokulu, ikinci bir il şenliği için kapılarını açacak.
Şenlikler sırasında çocuklar; mendil kapmaca, yağ satarım bal satarım gibi birçok geleneksel oyunu oynayarak eğlenceli vakit geçirecekler. Etkinlikler, çocukların sosyal becerilerini geliştirmesine ve takım çalışmasının önemini kavramalarına yardımcı olacak.
Bu özel hafta boyunca, öğrencilerimizin geleneksel çocuk oyunlarını öğrenmelerini ve bu kültürel mirasımızı yaşatmalarını teşvik etmek amacıyla tüm il ve ilçelerde okul şenlikleri düzenlenecek.