İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİN YAZARLARI PROJESİ KAPSAMINDA FATİH VE GAZİOSMANPAŞA İLÇELERİMİZDE KİTAP FUARI DÜZENLENDİ

İl Müdürlüğümüzce yürütülen "Geleceğin Yazarları Projesi" kapsamında Fatih ve Gaziosmanpaşa ilçelerimizde düzenlenen "Kitap Fuarı", İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.
GELECEĞİN YAZARLARI PROJESİ KAPSAMINDA FATİH VE GAZİOSMANPAŞA İLÇELERİMİZDE KİTAP FUARI DÜZENLENDİ

eleceğin Yazarları Projesi kapsamında bir dönem boyunca, şiir, öykü, masal, anı, fabl ve tekerleme gibi alanlarda eserler üreterek yazarlığa adım atan öğrencilerimiz, yazdıkları eserlerin kitaba dönüşmesi sürecinin heyecanını hep birlikte yaşadılar.

Öğrenci, öğretmen, veli ve ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle başlayan fuarda kitaplarını imzalayan minik yazarlarımız, geleceğin yazarları olma yolculuklarına ilk adımlarını atmış olmanın mutluluğunu paylaştı.

Fuar açılışında konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, yazmanın insanları geliştiren, iyileştiren ve değiştiren kazanımlarının yanında kendini ifade edebilme, hayal kurma, üst bilişsel düşünebilme gibi büyük bir etki alanı olduğunu belirtti.

Yentür, konuşmasının devamın şunları aktardı:

"Büyük bir hayalin,  halis bir niyetin esere ve ürüne dönüşmesi süreci olarak adlandırabileceğimiz bu proje; uzun zamandır çalıştığımız, emek verdiğimiz ve üzerinde özellikle durduğumuz çok önemli bir proje. Eğitimin, sadece salt bilgilerin aktarıldığı mekanik bir süreç olmadığı, insani duyguları besleyen ve büyüten, her türlü kültürel-sanatsal faaliyetlerin aktarıldığı bir konu alanı olduğu bilincindeyiz. Bu husustan hareketle okullarımızın bilgi yuvası olmanın yanında kültür, sanat, müzik, spor ve edebiyat alanlarında da öğrencilerin zihin ve kalplerini doyuracak etkinlikler ve projelerle dolu olması için çaba gösteriyoruz."

Geleceğin Yazarları Projesi, çocuklarımıza okuma-yazma kültürünü kazandırmak, şiir, öykü, masal, anı, fabl, tekerleme gibi alanlarda eser üretebilecek alt yapıyı sağlamak, milli, manevi kültürel ve evrensel değerlerin dil aracılığıyla aktarılmasını amaçlayan bir projedir.

21-05-202421-05-202421-05-202421-05-202421-05-202421-05-202421-05-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.