İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fikrî Mülkiyet ve Kültürel Miras

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer ve Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Cengiz Mete  İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü ve bazı ortaöğretim kurumlarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Fikrî Mülkiyet ve Kültürel Miras

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer ve Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Cengiz Mete İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü ve bazı ortaöğretim kurumlarımızı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bakan Yardımcımız Özer, Çapa Anadolu Fen Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi ve Çamlıca Kız Lisesinin de aralarında bulunduğu ortaöğretim kurumlarımızla İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaretlerinde uzaktan eğitim süreci ve fikri mülkiyet konusu başta olmak bir dizi konuda açıklamalarda bulundu.  

Ekonomi ile fikrî mülkiyetin ilişkisine değinen Bakan Yardımcımız Özer, özel yetenekli öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri için Bakanlığımız tarafından tüm Bilim ve Sanat Merkezlerinin kütüphaneler ve tasarım ve beceri atölyeleriyle güçlendirildiğini kaydetti. 

Fikrî mülkiyet konusunda tescil sürecine fen liselerinin de katılacağını ifade eden Mahmut Özer; "Türkiye genelinde 325 fen lisemiz var. Her okulumuz en az 1 tane tescil alacak. Bizim inovasyonla ileri teknoloji, nanoteknoloji ve savunma sanayi ile ilgili katma değeri yüksek teknolojik ürünleri elde edecek hale gelmemiz lazım. Bunun sadece yükseköğretim planlamasıyla olması yeterli değil. Temel eğitimde, ortaöğretimde bu kültürü yerleştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımızın farklı türdeki el becerilerini geliştirerek bunun filizlerini yükseköğretimde görmemiz lazım. Ülkemizin ihtiyacı olan bu... Bununla ilgili gerekli inovasyonları yapıyoruz." dedi.

Bakan Yardımcımız Özer, Üsküdar'da restorasyonu devam eden ve kültürel mirasımızın önemli bir parçası olan Ahmet Ratıp Paşa Köşkünde de incelemelerde bulundu. Kurumun tarihi ve restorasyon süreci hakkında bilgi aldı. 

Kurumlarımızdaki çalışmaların memnuniyet verici olduğunu belirten Özer, okullarımızın heyecanlarını yitirmeden yürütecekleri iş birlikleri sayesinde öğrencilerimizin ve kurumlarımızın ufkunun genişleyeceğine dikkat çekti. Ziyaretlerde Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer ve Ortaöğretim Genel Müdürümüz Sayın Cengiz Mete'ye İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Hatice Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz Mucip Kına, Nesrin Kakırman ve Sinan Aydın eşlik etti.

 

07-02-202107-02-202107-02-202107-02-202107-02-202107-02-202107-02-202107-02-202107-02-202107-02-202107-02-202107-02-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.