İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLERDEN ÖZGÜN UYGULAMALARA SERGİSİ"NİN ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

"Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi"nin ödül töreni İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, ilçe millî eğitim müdürlerimiz, okul/kurum yöneticileri, ülkemizin çeşitli illerinden gelen okul/kurum yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımlarıyla T.C. Cumhurbaşkanlığı Osmanlı Arşivleri Salonu'nda gerçekleştirildi.


Programda konuşan İl Müdürümüz Yentür, eğitim ve öğretim alanında kullanılan materyal ve etkinliklerin önemine değindi. Yentür, "Özgün, işlevsel materyal ve etkinliklerin üretilmesi, eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve örnek çalışmaların modellik ederek yaygınlaştırılması amacıyla İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından "Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi'nin tüm süreçlerini yürütmek için disiplinlerarası, çoklu ve kapsamlı iş birliklerini hayata geçirdik." diye konuştu.

Ülke genelinde devam eden iyi örnek çalışmalarının birbiriyle etkileşim halinde olan öğretmenler açısından çok değerli olduğunu belirten Yentür,  "Bu uygulamaların özellikle hayata geçmesi bizzat sınıfta hayat bulması çok değerli. Dünya eğitimde öğretmen öznesinin yerine geçebilecek bir şey var mı diye tartışıyor. Makine öğrenmesi, bireysel öğrenmeler veya dijital öğrenmenin farklı boyutları sürekli olarak eğitim camiasında tartışılıyor. Ama gelinen nokta şu; öğretmenin yerine geçebilecek herhangi bir temel unsur yok." ifadelerinde bulundu.

"İlhamla destek alarak öğrenmeyi sürekli kılmak çok değerlidir"

Müdürümüz Yentür konuşmasının devamında şu ifadelerde bulundu:

"İlhamla destek alarak öğrenmeyi sürekli kılmak çok değerlidir. Her birimizin yönettiği, yürüttüğü, emek verdiği pek çok işimiz var. Ama iyi örnek uygulamaları, odak noktalardan birini oluşturuyor. Okul dediğimiz özel çevre ancak biz öğretmenlerin çok daha etkin öğrenme yolları bulmamız ve öğrencimizin öğrenmesine çok yönlü rehberlik etmemizle ve öğrencilerimizin öğrenmesini destekleyerek öğrenme yelpazemizi genişletmemizle mümkündür. Bu bağlamda birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Belki meslek içerisinde en önemli unsurlardan bir tanesi öğrenmeye ve meslektaş öğrenmesine açık olmak. Eğer bizler birbirimizden öğrenmeyi sürekli kılabilirsek aynı zamanda bir okulda karşı karşıya sınıftaki iki öğretmen yan okulda iki öğretmen eğitim bölgesindeki öğretmenler, ilçedeki ve ildeki öğretmenler, ülkedeki öğretmenler birbirinden öğrenmeye bir yaşam alışkanlığı haline getirirse, öğrenme sürekli oluyor."

Program, ödüllerin takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

13-06-202413-06-202413-06-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.