İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM ÖĞRETİMİ DESTEKLEME PROGRAMI (EÖP) KAPSAMINDA "BÜTÜNLEŞİK ÖĞRENME VE ÖĞRETME MODELLERİ EĞİTİMİ" GERÇEKLEŞTİ

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğinde yürütülen Eğitim Öğretimi Destekleme Programı (EÖP) kapsamında Cezayir Tilimsen Üniversitesi ve Batna Üniversitesi ile Bütünleşik Öğrenme ve Öğretme Modelleri Eğitimi Tilimsen'de gerçekleştirildi.
EĞİTİM ÖĞRETİMİ DESTEKLEME PROGRAMI (EÖP) KAPSAMINDA

Eğitimler TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Daire Başkanlığı Eğitim Projeleri Koordinatörlüğünde, EÖP sorumlusu Recep Çetinkaya, Millî Eğitim Bakanlığı Scientix Türkiye Proje Koordinatörü Dr. Tunç Erdal Akdur, İstanbul İl ve ilçe Millî Eğitim Müdürlüğü Hârezmî Eğitim Modeli Koordinatörleri tarafından gerçekleştirildi.

Eğitimler, Tilimsen ve Batna Üniversitelerinden akademisyenler ile ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde farklı branşlardan 35 öğretmenin katılımıyla gerçekleşti.

Eğitimin ilk günü Tilimsen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mourad Meghachou, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Hamza Cherif, TİKA Cezayir Proje Koordinasyon Ofisi Koordinatör Yardımcısı Özcan Bavlı'nın katıldığı açılış töreninde ülkemizde yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için saygı duruşu yapıldı.

STEM ve Hârezmî Eğitim Modelinin ilke ve hedeflerinin tanıtıldığı eğitimde oluşturulan çalışma grupları yaşamsal problemlerin nedenlerini, çözüm yollarını ve kendi çözümlerini nasıl geliştirebileceklerine dair proje raporlarını oluşturarak çalışmalarının sergi ve sunumlarını gerçekleştirdi.

Eğitimlerin ikinci aşaması öğretmenlerle çevrim içi ve yüz yüze atölye çalışmaları ile devam edecek.

05-04-202305-04-202305-04-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.