İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÜNYA DOWN SENDROMLULAR FARKINDALIK GÜNÜ PROGRAMI

 Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü nedeniyle Küçükçekmece Özel Eğitim Meslek Okulu'nda bir dizi etkinlik düzenlendi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı etkinlikte özel çocuklarla bir araya geldi.
 DÜNYA DOWN SENDROMLULAR FARKINDALIK GÜNÜ PROGRAMI

Down sendromlu bireylere karşı farkındalığı arttırmak amacıyla İstanbul  İl Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şubesi tarafından Küçükçekmece Özel Eğitim Meslek Okulu'nda  düzenlenen program, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Küçükçekmece İlçe Mill Eğitim Müdürü Sayın Murat Gözüdok, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Sayın Gülşen Özer, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Sayın Hakkı Aydoğan, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Sayın Gülseren Hisarcıklıoğlu, öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'yı çiçeklerle karşılayan öğrenciler böyle bir etkinliğin içinde yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.  Programda özel eğitim öğrencilerinden oluşan koro "Hey On Beşli" türküsünü seslendirdi. Öğrencilere teşekkür eden İl Müdürümüz Yazıcı, öğrencilerin geri dönüşüm materyalleri ile hazırladıkları sergiyi gezdi ve kullanılan materyaller ile ilgili bilgi aldı.

Düzenlenen programda "Çikolata Yapım Atölyesi", "Masal Atölyesi", "Filografi Atölyesi", "Kuaförlük Atölyesi" ve "Çamaşırhane Atölyesi"ni ziyaret eden Yazıcı, "Özel eğitim öğrencilerimiz bizim için gerçekten çok kıymetli. Onların varlıkları bizlere ilham veriyor. Tüm paydaşlarımızla birlikte çocuklarımız için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Farklılıklarıyla hayata renk ve anlam katan çocuklarımız her zaman önceliğimiz." dedi ve öğrencilerin yaptığı çalışmaları çok kıymetli bulduğunu ifade etti.

Çikolata Yapım Atölyesi'nde öğrencilerimizle birlikte çikolata yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından ziyaret ettiği Masal Atölyesi'nde ise öğrencilerin öğretmenlerinden dinlediği masalı bizzat seslendirdi.

Filografi Atölyesi, Kuaförlük Atölyesi ve Çamaşırhane Atölyesi'ni de ziyaret eden Müdürümüz  okulun ve öğrencilerin meslek liseleri ile yarışır durumda olduğunu ifade etti ve tüm öğrencilere hazırladıkları programdan dolayı teşekkür etti.

21-03-202221-03-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.