İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ KAPANIŞ PROGRAMI VE ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

"Dilimizin Zenginlikleri Projesi Kapanış Programı ve Ödül Töreni", Ümraniye Atakent Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ PROJESİ KAPANIŞ PROGRAMI VE ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Millî Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde başlatılan  "Dilimizin Zenginlikleri Projesi Kapanış Programı ve Ödül Töreni" tamamlandı. Proje kapsamında öğrencilerimiz, dilimizin zenginliklerini tanıma ve kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşma fırsatı buldu. Kapanış töreni Ümraniye'deki Atakent Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Bakanlığımızca ülke genelinde sosyal ve kültürel etkinlikler yoluyla öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanıması ve kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen projenin İstanbul etabının kapanış töreni Ümraniye'deki Atakent Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Törene, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Ömer Avcı, proje koordinatörleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

"Bu proje öğrencilerimizi güzel Türkçemizle buluşturma projesidir"

Açılışta konuşan İl Müdür Yardımcımız Avcı, projenin önemine vurgu yaparak, "Bu proje, sözlük okuma tekniği çerçevesinde şekillenmiş, öğrencilerimizi güzel Türkçemizle buluşturma projesidir." dedi.

Lise ve üniversiteye giriş ile akademik sınavlarda söz dizimi ve anlam içeriği konusunda yeterli bilgi sahibi olmayan kişilerin metinle çok sağlıklı ilişki kuramadığını kaydeden Avcı, "Soyut anlam kapasitesi yüksek kelime hazinemizin geliştirilmesi bizim hayal kapasitemizin de gelişmesini sağlıyor. Romanla, şiirle, kitaplarla iletişimimizi kesinlikle kesmememiz gerekiyor." diye konuştu.

"Sergiler, etkinlikler, sınıf içi oyunlar ve sportif faaliyetlerle dolu dolu bir yıl oldu"

Proje Koordinatörü Emre Kundakçı ise projeyle birlikte her gün birbirinden güzel örneklerle karşılaştıklarını ifade ederek, yıl boyunca yapılan çalışmaları özetledi.

Projenin İstanbul ayağının sosyal medya hesabıyla kendisinin ilgilendiğini belirten Kundakçı, "Bu proje sayesinde yüzlerce öğrenci tanıdım. Sergiler, etkinlikler, sınıf içi oyunlar ve sportif faaliyetlerle dolu dolu bir yıl oldu. Bugüne kadar 691 gönderi, 18 bin hikâye paylaşmışız. Sadece sınıfta değil, özveriyle okul koridorlarında, kantinlerde hatta evlerinde çalışarak projeye destek veren meslektaşlarıma teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerimizin "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında ortaya koyduğu birbirinden değerli ürünler, fuaye alanında sergilendi. Programda, hikâye ve şiir dinletilerinin ardından il müdürlüğümüzce gerçekleştirilen il geneli yarışmalarda derece alan öğrencilerimize ödülleri takdim edildi.

Program, İstanbul Öğretmen Akademileri Türk Halk Müziği Korosu'nun verdiği konserle tamamlandı.

12-06-202412-06-202412-06-202412-06-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.