İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLARA UMUT OLAN ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİYLE İFTARDA BULUŞTU

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Umudum Öğretmenim" Projesi koordinesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'nda projeye dahil olan öğrencilere ve öğretmenlere iftar programı düzenlendi.
ÇOCUKLARA UMUT OLAN ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİYLE İFTARDA BULUŞTU

23 Nisan günü proje kapsamında yer alan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin katılımıyla 3 farklı ilçede iftar programı düzenlendi.

Anadolu Yakasında Üsküdar Validebağ Öğretmenevinde, Avrupa Yakasında Esenyurt Pelit Çikolata Fabrikası yemek salonunda, Başakşehir Elegance Davet Salonunda öğrencilerimiz ve proje koordinatörü öğretmenlerimiz iftar programına katıldı.

 İftar programlarında öğrencilerimize müzik dinletisi ve masal anlatma etkinlikleri yapıldı. Üsküdar'daki programda Validebağ öğretmenevindeki müze, Esenyurt'taki programda ise çikolata müzesi öğrencilerimiz tarafından ziyaret edildi.

"Umudum Öğretmenim"

Umudum Öğretmenim Projesi, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü uhdesinde yürütülen; anne veya baba yoksunluğu çeken öğrencilerimizin akademik başarılarını desteklemeyi ve okul devamsızlıklarını en aza indirmeyi amaçlayan yerel bir projedir.

Dört yıl boyunca "Umudum Öğretmenim Projesi" kapsamında yaklaşık 28.000 öğrencimizin akademik başarıları okullardaki gönüllü mentör öğretmenlerin desteğiyle yakından takip edilmiş, bir sonraki eğitim yaşantılarına hazırlık ve kariyer rehberliği süreçlerinde bu destek varlığını sürdürmüştür.

Akademik destek çalışmalarının yanı sıra; sosyal, kültürel ve sanatsal olarak da desteklemeyi hedefleyen proje kapsamında; öğrencilere yönelik masal, kukla, drama, müze gezileri, ebrû, hat sanatı ve ritim çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

İl Müdürlüğümüz tarafından proje kapsamında görev alan öğretmenlere yönelik dezavantajlı öğrencilerin ders tasarımları, mentörlük, yas psikolojisi, psikodrama vb. konularda eğitim ve seminerler düzenlenerek mesleki ve kişisel gelişimleri desteklenmektedir.

 

 24-04-202224-04-202224-04-2022

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.