İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevrim İçi Söyleşi Programları

İstanbul'u Okuyorum Projesi kapsamında yeni eğitim-öğretim döneminde çevrim içi söyleşiler düzenlendi.
Çevrim İçi Söyleşi Programları

Bir şehri tanımanın en güzel yollarından birinin okumak olduğunun farkındalığıyla gerçekleştirilen söyleşilerle hakkında en fazla kitap yazılan İstanbul'u; okumaya, konuşmaya devam ediyoruz. İstanbul konuşmaları ile tarih ve şehir şuurunu öğrencilerimize kazandırmak ayrıca; onlara İstanbul'u, İstanbul'da yaşamak kültürünü ve beraberinde okuma kültürünü kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen söyleşilere, İstanbul konusunda uzman kişiler konuk edildi. Eylül ayı itibariyle başlayan söyleşilere Mehmet Dilbaz, Hasan Eren Ulu, Dr. Mümin Yıldıztaş,  Doç. Dr. Turgay Anar, Ekrem Aytar gibi dünyanın en zengin tarihî kültürel mirasına ev sahipliği yapan şehirde, İstanbul'da yaşamanın kültürel bir ayrıcalık olduğu konusunda farkındalık uyandıracak isimler her salı saat 20.00'de Instagram üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlarda İstanbul'un farklı yönlerini anlattılar.

Proje kapsamında gerçekleştirilen İstanbul konuşmaları çevrim içi programı, şehrini okuyup gezen ve onu bir bilgi hazinesi olarak görüp öğrenen nesiller yetiştirmek, şehrimiz evimizdir, düşüncesinden hareketle öğrencilerimizin yaşadıkları İstanbul'u kendi evi olarak görmelerini sağlamak, İstanbul'u okuyan kültürünü bilir, kültürünün insanı olur şuurunu yerleştirmek için gerçekleştirilen programlar devam ediyor. 

21-01-202121-01-202121-01-2021

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.