İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEVRE DOSTU BİN OKUL PROJESİ BÜLTENİ YAYINLANDI

Millî Eğitim Bakanlığımızın "Çevre Dostu Bin Okul Projesi" kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen uygulama örnekleri "Çevre Dostu Okul Bülteni"nde yayınlandı.
ÇEVRE DOSTU BİN OKUL PROJESİ BÜLTENİ YAYINLANDI

Öğrencilerimize, temel eğitim seviyesindeyken çevre bilincini ve sürdürülebilirlik kavramını benimseterek bu kavramlara ilişkin uygulamaları göstermek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından "Çevre Dostu Bin Okul Projesi" hayata geçirildi.

Proje kapsamında; İstanbul'un her ilçesinden en az bir okul olmak üzere 39 ilköğretim okulu ve projenin şartlarını taşıyan bir anaokuluyla beraber toplamda 40 okulumuzda "Çevre Dostu 1000 Okul Projesi" uygulandı.

Okullarımızda; enerji tüketiminin azaltılması, yenilenebilir enerji ve su tasarrufu sağlanmasının yanı sıra öğrencilerin geri dönüşüm ve sıfır atık konularındaki farkındalıklarını artırmaya yönelik uygulamalara başlandı.

Proje kapsamında okullarda yapılacak çalışmaların, tüm okullara örneklik teşkil etmesi ve onların da benzer standartlara ulaşması için çalışılmıştır. Bültenimizde İlimizde bu projeyi uygulayan okulların çalışmalarına yer verilmiştir. Kısa sürede çok yol alınan bu güzel projenin tüm okullarımıza ulaşması ve ilham olması açısından Çevre Dostu Bin Okul bültenini paylaşıyoruz.

Bakanlığımızın "Çevre Dostu Bin Okul Projesi" kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen uygulama örnekleri "Çevre Dostu Okul Bülteni"nde yer alıyor.

 

Çevre Dostu Bin Okul Projesi bültenine ulaşmak için tıklayınız.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.