İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇATALCA'DA "HAYAT VE ŞEHİR EĞİTİM KAMPÜSÜ" PROJESİ'NİN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çatalca'da, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen "Hayat ve Şehir Eğitim Kampüsü" projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.
ÇATALCA'DA

Törene, İstanbul Valimiz Sayın Davut Gül, Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Ömer Faruk Yelkenci, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İHH Başkanı Sayın Bülent Yıldırım, Katar Kızılay Başkanı Sayın Yusuf  El Hadr, El Sani Vakfı Genel Müdürü Sayın Ayıd Kahtani, Çatalca Belediye Başkanı Sayın Mesut Üner katıldı.

Tören, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve video gösterimi ile başladı. Programda, Filistinli öğrencimiz Abdurrahman Muhammed Murta'nın selamlama konuşması büyük ilgi gördü. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, yaptığı konuşmada İHH' nın bu değerli eğitim projesinin, insana ve insanlığa hizmet etme amacı doğrultusunda önemli bir adım olduğunu vurguladı. Yentür, İHH'nın savaşlar ve felaketlerde mağdur insanlara yardım sağlama konusundaki köklü geçmişini ve uluslararası arenada saygın bir insani yardım kuruluşu olarak görevini sürdürdüğünü belirtti.

Yentür, ayrıca İHH'nın, Filistin'de yaşanan soykırım karşısında gösterdiği insanüstü çabaya ve Filistinli kardeşlerimize yönelik yapılan yardımlara dikkat çekti. Eğitim kampüsü projesinin, toplumların gelişimi ve ilerlemesi adına atılmış önemli bir adım olduğunu belirten Yentür, eğitimin bir ülkenin geleceğini inşa etme noktasında en güçlü araç olduğunu ve İHH'nın bu projeyi başlatarak eğitime olan bağlılığını açıkça gösterdiğini ifade etti.

"Bu kampüs, sadece fiziksel bir yapı değil, aynı zamanda medeniyetimizin bilgi ve bilincinin de inşa edileceği bir mekân olacak" diyen Yentür, İHH İnsani Yardım Vakfı'na bu önemli projede gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür etti ve projenin gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlayacağına, toplumumuzun gelişimine ışık tutacağına inandığını belirtti.

Törenin sonunda, tüm katılımcılara teşekkür eden ve "Hayat ve Şehir Eğitim Kampüsü" projesinin hayırlı olmasını temenni eden Yentür, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın vizyonu ve taahhüdünün gelecekte daha fazla başarıya ve hayırlı hizmetlere yol açacağına inancını dile getirdi.

26-10-202326-10-202326-10-202326-10-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.