İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİN ENSTRÜMAN BİN UMUT PROJESİNİN 2. GENÇLİK ORKESTRASI KONSERİ DÜZENLENDİ

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde İstanbul Öğretmen Akademileri tarafından yürütülen Bin Enstrüman Bin Umut Projesinin 2'nci Gençlik Orkestrası Konseri gerçekleşti.
BİN ENSTRÜMAN BİN UMUT PROJESİNİN 2. GENÇLİK ORKESTRASI KONSERİ DÜZENLENDİ

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Gönüllü Hizmet Vakfı iş birliğiyle, İstanbul Öğretmen Akademileri "Müzik Akademisi" koordinasyonunda yürütülen "Bin Enstrüman Bin Umut" Projesinin 2'nci Gençlik Orkestrası Konseri Bahçelievler Şehit Mustafa Özel Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Konsere İstanbul Valimiz Sayın Davut Gül, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Sayın Dr. Hakan Bahadır, hayırsever İnal Aydınoğlu ve yüzlerce öğrenci katıldı. Konserde öğrenciler farklı enstrüman çalarak gelen konuklara müzik ziyafeti yaşattı.

Öğrencilerin kitap okumasını önemsediğini belirten İstanbul Valisi Davut Gül, "Her öğrencimizi mutlaka bir enstrüman çalmasını önemsiyoruz. Her öğrencimizi spor lisans çıkarmasını önemsiyoruz. Her öğrencimiz düzenli kitap okumasını önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

 

"Türkiye Yüzyılında yakışacak bir gençlik yetişmek"

Eğitimin bir sorumluluk olduğunda söyleyen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, "Bugün 'Bin Enstrüman Bin Umut Projesi'nin gurur günündeyiz. Çalışma 2019 yılında başladı. Hayırsever İnal Aydınoğlu ile farklı boyutlarıyla proje üzerinde çalışıldı. Bugün de sizlerin şahitlik ettiğiniz öğrencilerimizin müzikle, enstrümanla buluşmalarına imkân veren bir projenin gösterisinde hep beraberiz. Eğitim başlı başına bir sorumluluktur. Türkiye Yüzyılı'na yakışacak bir gençlik yetişmesi için de gelecek inşası için de vazgeçilmez bir unsurdur. Öğrencilerimizin çok yönlü yetişmelerine yarınlarına en donanımlı şekilde hazırlanmalarına katkı sağlayacak bir yoldur. Eğitim toplumları dönüştürmek ve geliştirmekte en nitelikli bir yolsa o yolu disiplinler arası çok boyutlu çok farklı etkinliklerle zenginleştirmek gerekiyor" dedi.

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ise, "Bu yüzyılda bilim, sanat, teknoloji gibi dünyanın her yerinde olacağız. Biz sizi Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği olarak görüyoruz" şeklinde konuştu.

Toplamda şimdiye kadar 1450 öğrencinin enstrüman ve eğitimine ulaştığı bilim sanat merkezlerinin de dahil olduğu Bin Enstrüman Bin Umut Projesi projesi 26 müzik Öğretmeni ve 35 okul ile büyüyerek devam edecek.

 

15-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.