İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BAYRAMIN ADI ÇOCUK" RESİM SERGİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Müdürlüğümüz tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı kapsamında düzenlenen, Alaeddin Yavaşça Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimizin eserlerinin yer aldığı "Bayramın Adı Çocuk" resim sergisinin açılışı İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün teşrifleriyle gerçekleşti.


Serginin açılışında konuşan İl Müdürümüz Yentür, geleceğimizin ümidi olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Sergiye emek veren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eden Yentür, konuşmasına şöyle devam etti:

"Çocuklarımıza güzel ve huzurlu bir dünya bırakmak hepimizin görevi ancak yaşadığımız bu dönemde dünyada büyük acıların yaşandığına şahitlik ediyoruz. Çocuklarımızın, öğretmenleri rehberliğinde daha yaşanabilir bir dünya için sevgi, saygı, merhamet ve hoşgörü temelli bir dünyayı inşa edeceklere olan inancımız tam."

"Dünyaya çocukça bakmak ve çocukça yaşamak en temiz duygulardan biridir."

Dünya'yı güzelleştirmenin ve daha yaşanabilir kılmanın çocuklara verilen değerle mümkün olacağının altını çizen Yentür, "Dünyaya çocukça bakmak ve çocukça yaşamak en temiz duygulardan biridir. Şairin dediği gibi bizim bütün amacımız 'Berrak bir gökte çocuklar aşkına savaşmaktır'. Bizlerin ve tüm öğretmenlerimizin amacı çocuklarımızın yarınlara mutlu ve umutlu bakabilmeleri için çabalamaktır. Bu anlamda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bu amaca vesile olmasını temenni ediyorum." ifadelerinde bulundu.

Tören, müzik dinletisi, kurdele kesimi ve sergilenen eserlerin gezilmesi ile devam etti.

"Bayramın Adı Çocuk" resim sergisi 22-26 Nisan 2024 tarihlerinde İl Müdürlüğümüz sergi salonunda ziyaretçilere açık olacaktır.

22-04-202422-04-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.