İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ YUSUF TEKİN, SANCAKTEPE'DE YAPIMI TAMAMLANAN OKULLARIN TOPLU AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin, Sancaktepe'de yapımı tamamlanan okulların toplu açılış törenine katıldı.   
BAKANIMIZ YUSUF TEKİN, SANCAKTEPE'DE YAPIMI TAMAMLANAN OKULLARIN TOPLU AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Sancaktepe'de Ortadağ Ortaokulunda düzenlenen törende konuşan Tekin, çocukların anaokuluna gitmeden önce ailelerinden iyi bir eğitim almasının önemine vurgu yaptı. Çocuklardan da bir istirhamı olduğunu belirten Tekin, "Hani öğretmenleriniz size 'Kitap okuyun.' diyor ya siz de eve gittiğinizde annenize, babanıza diyeceksiniz ki 'Öğretmenimiz hepimize ödev verdi, hepimiz her akşam yarım saat kitap okuyacağız.' Anlaştık mı?" diye çağrıda bulundu.

 

Velilerden de çocuklarının kitap okuma isteğine olumlu cevap vermelerini isteyen Tekin, "Öğretmenlerimizin verdiği ödevleri siz de uygulayıp en azından çocuklarımızın eğitimine bu kadarcık katkı sağlamış olursunuz. Bunu yaparsak bizim yaptığımız iş de anlamlı olur. Daha başarılı oluruz. Hem sizin çocuklarınız daha iyi bir gelecek tahayyül ederler. Daha iyi bir gelecek kazanırlar hem de biz de eğitim öğretim sürecimizde biraz daha işimizi kolaylaştırmış oluruz." diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın devlet bütçesinden en fazla payı eğitime ayırdığını anımsatan Tekin, Türkiye'deki bütün meslek odalarını, ticaret ve sanayi odalarını, Millî Eğitim Bakanlığı ile paydaş olmaya davet ettiklerini belirtti.

 

Binaların sadece bir okul olmadığını anlatan Tekin, ailelere seslenerek şunları kaydetti:

 

"Hepimizin evi aynı zamanda bir okuldur. Lütfen şunu bilin. Bütün akademik çalışmalar okulun, eğitim öğretimdeki payının yüzde 50'lerin üstüne çıkamadığını gösteriyor. Asıl pay evde. Çocuklarımız başarılı olsun istiyorsak, evimizde çocuklarımızla biraz daha fazla zaman geçirelim, çocuklarımıza biraz daha iyi örnek olalım. Çocuklarımızın eğitim öğretim sürecini biraz daha yakından takip edelim."

 

Konuşmaların ardından yapımı tamamlanan okulların açılışları gerçekleştirildi.

 

30-10-202330-10-202330-10-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.