İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ TEKİN'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Milli eğitim Bakanımız Yusuf Tekin, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
BAKANIMIZ TEKİN'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bakanımız Tekin, mesajında şunları söyledi:

 

"Özü itibarıyla bir yakınlaşma ve muhabbet vesilesi olan bayramlar, tarihin seyrinde ne kadar yol alınırsa alınsın her zaman dönülecek bir liman, zamanın ise bereketlendiği anlardır. İkram ettiğimiz tebessüm ve hürmetle birlikteliğimizi kuvvetlendiren, tüm güzellikleri ve umudu artıran, toplumsal yardımlaşmanın simgesidir bayramlar.

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine birlik ve beraberliğimizi pekiştiren mübarek Kurban Bayramı'nı idrak ediyoruz.

 

Derin teslimiyet ve fedakârlığı ders mahiyetinde barındıran kurban; komşuluğu ve akrabalığı gözeten, yoksulun hakkını teslim etmeyi öğütleyen bir vesiledir.

 

Sevgili öğrencilerimizin bu mukaddes günün ruhuna uygun bir biçimde büyükleriyle zaman geçirmesini, bayramın coşkusu ve sevincini doyasıya yaşamalarını diliyorum.

 

Ayrıca asrın felaketi sonrası kaybettikleri yakınlarından uzak ikinci bayramlarını yaşayan vatandaşlarımıza bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

Bu vesile ile mübarek Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını Rabb'imden niyaz ediyorum."

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.