İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ TEKİN, NİŞANCI ORTAOKULU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Eyüpsultan Nişancı Ortaokulu açılış töreni, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ve İstanbul Milletvekili Sayın Süleyman Soylu'nun teşrifleriyle gerçekleşti.
BAKANIMIZ TEKİN, NİŞANCI ORTAOKULU AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Yaz tatilinde okulların depreme dayanıklı hâle getirileceğini aktaran Bakanımız Tekin, "Yaz aylarını asla boş geçirmeyeceğiz; güçlendirme yapılması gereken, bakım onarımı gereken bütün okulları tertemiz yapacağız." dedi.

 

Müsteşarlık yaptığı dönemde İstanbul'daki okullar için depreme dayanıklılık testlerinin yapıldığını ve güçlendirme çalışmalarının başlatıldığını aktaran Tekin, şu ifadeleri kullandı:

 

"Ekim 2002'de dönemin hükûmeti, Cumhuriyetin 100. yılına mektup diye güzel bir uygulama başlatmış. Değişik kamu kurumlarından, bakanlıklardan mektuplar yazılmış. Bu 100. yıl vesilesiyle 2023 yılı ekim ayında da Millî Eğitim Bakanı olmam hasebiyle öğrencilerimizin, öğretmen adaylarımızın yazdığı mektuplar PTT tarafından bana geldi. Mektuplar bizim aslında 20 yılda geldiğimiz çizgiyi gösteriyor. Mesela bir öğretmenimiz diyor ki 'Allah'ım bana da içinde su olan, elektriği olan bir okul nasip edecek misin bir gün?' Bir öğretmenimiz diyor ki 'Allah'ım içinde farelerin cirit atmadığı bir okulda öğretmenlik yapabilecek miyim?' Bunu ne zaman diyor? Yaklaşık 20 yıl önce. Şu an Türkiye genelinde bizim yaptığımız okullarımızın tamamı depreme dayanıklı ve konfor açısından hemen hemen bu okul konforunda okullar yapıyoruz."

23-02-202423-02-202423-02-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.