İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ TEKİN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAŞKANLIĞINDAKİ YENİ KABİNE İLE ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleriyle ilk kabine toplantısı öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti.   
BAKANIMIZ TEKİN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAŞKANLIĞINDAKİ YENİ KABİNE İLE ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

Millî Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yeni üyeleriyle ilk kabine toplantısı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve beraberindeki kabine üyeleri, Aslanlı Yol'dan geçerek Atatürk'ün mozolesine çıktı. Erdoğan'ın, ay yıldız motifli kırmızı beyaz karanfillerden oluşan çelengi mozoleye bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Anıtkabir merdivenlerinde fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve yeni kabine üyeleri Misakımillî Kulesi'ne geçti. Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı: Aziz Atatürk, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin ikinci döneminde yeni kabine üyelerimizle huzurunuzdayız. Bugün kabinemizin ilk toplantısını yaparak Türkiye Yüzyılı'nın inşası hedefiyle süratle yola çıkıyoruz. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak kabinemizle birlikte tüm Türkiye'ye, 85 milyonun tamamına, aşkla hizmet edeceğiz. Bizlere emanetiniz olan cumhuriyetimizin 100'üncü yılına ulaşmanın heyecanını ve haklı gururunu yaşadığımız bu seneyi, inşallah, şahlanış dönemimizin başlangıç noktası hâline getireceğiz. Rabb'im bizleri milletimize karşı mahcup etmesin. Ruhun şad olsun..."

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.